Núdzový trik inštalatérov, ako rýchlo uvoľniť upchatú toaletu!

Návod, ktorý by ste si pre istotu mali zapamätať. Nikdy neviete, kedy vám pomôže z nepríjemnou situáciou!

Problém upchatej toalety je síce pomerne bežnou, no veľmi nepríjemnou a chúlostivou situáciou, s ktorou sa určite už stretol každý z nás. Zatiaľ čo doma si s týmto problémom vieme poradiť ľahšie – vieme kde sú potrebné nástroje alebo chemické prostriedky, v cudzom prostredí je to už o niečo náročnejší problém. Poradíme vám núdzové riešenie, ktoré odporúčajú inštalatéri.

Krok 1 – zabráňte pretečeniu

Ak sa misa toalety začína nebezpečne rýchlo plniť vodou a môže hroziť vytečenie na dlážku. Okamžite vypnite prívod vody z nádržky. Je to najjednoduchší spôsob, ako zamedziť tomuto problému.

Krok 2 – voda

DSC_0130

Teraz prichádza na rad horúca voda. Počkajte, kým začne tiecť čo najhorúcejšia voda z vodovodu a potom napusťte do vedierka niekoľko šálok tejto vody. Keď voda v mise dostatočne klesne, nalejte vodu priamo do misy a nechajte pár minút pôsobiť. Horúca voda pôsobí ako účinný rozpúšťač tukov. Ak prvá aplikácia nepomôže – skúste to opäť s čo najhorúcejšou vodou. Ak nemôžete nájsť vedierko poslúži napríklad odpadkový kôš, z ktorého vyberiete vrecko s odpadkami. Potom ho jednoducho vrátite späť na miesto.

Krok č. 3 – tekuté mydlo

DSC_0147

Ak nezabral predošlý krok prichádza na rad saponát na riad alebo obyčajné tekuté mydlo. 2-3 sekundy lejte prostriedok do misy a potom nechajte chvíľu pôsobiť. Pokúste sa opäť spláchnuť – pre istotu však buďte pripravený rýchlo zastaviť prívod vody do nádržky, ak by bolo potrebné aplikáciu opakovať.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Tento núdzový spôsob uvoľnenia upchatej toalety vám podľa inštalatérov môže úspešne pomôcť s nepríjemným problémom bez akýchkoľvek iných nástrojov a chemikálií na uvoľnenie odtoku. Pre istotou si ho zapamätajte, nikdy neviete, kedy ho budete potrebovať.

zdroj: onegoodthingbyjillee