Záhradkár má perfektnú radu na veľké a zdravé paradajky: Trikrát zaliať týmto čarovným roztokom a takú úrodu ste ešte nemali!

Dnes sa s vami podelíme o recept istého záhradkára, ktorý sa oň podelil v jednom veľmi starom vydaní novín. V redakcii To je nápad! sme sa k nim dostali iba náhodou, no keď sme sa naň dopytovali starších pestovateľov, mnohí nám potvrdili, že ho naozaj používajú a vďaka tomu sa môžu pochváliť neuveriteľnou úrodou paradajok.

Recept je veľmi jednoduchý.

Do trojlitrového vedra stačí naliať 2,6 – 2,7 litra vody (nechlórovanej! môže byť aj dažďová) a pridať 100 g kvasníc rozriedených v teplej vode – ak nemáte kvasnice, môžete si vyrobiť domáce.

Zamiešame a prikryjeme gázou. Môžeme z času na čas premiešať.

Roztok je pripravený, keď je ukončený proces fermentácie (kvasenia).

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Jeden pohárik roztoku potom treba rozriediť v 10 litroch vody a potom zaliať jeden liter takto získaného roztoku na jednu rastlinu. Počas leta treba takto každú rastlinu zaliať asi trikrát.

Výsledkom by mala byť úžasná úroda, najbohatšia, akú ste kedy zažili. Plody budú veľké a šťavnaté a bude ich oveľa viac.

Čo je najlepšie, takto ošetrené rastliny by mali vydrať aj vyššie teploty v lete. Niektorí pestovatelia nám dokonca tvrdili, že paradajky rodili aj v októbri a to napriek chladnému a daždivému počasiu.

Nie je to úžasné? Za skúšku to rozhodne stojí!