Ušetríte desiatky eur za prácu aranžéra: Tajomstvo, vďaka ktorému budú vaše črepníkové aj rezané kvety ako profíka!

Ak chystáte oslavu, svadbu, alebo chcete jednoducho vytvoriť bohatú kyticu kveto ako od profesionála, tieto tipy sa vám určite budú hodiť.

Ak chystáte oslavu, svadbu, alebo chcete jednoducho vytvoriť bohatú kyticu kveto ako od profesionála, tieto tipy sa vám určite budú hodiť. Sú celkom jednoduché a ušetríte vďaka nim za prácu aranžéra. Navyše, nejde len o rezané kvety, s týmito nápadmi si perfektne upravíte ja črepníkové kvety na terase, alebo v záhrade.

1. Tajomstvo

Kytica kvetov nebude vo váze nikdy vyzerať tak bohato a dokonale, ako keď ste si ju priviezli z kvetinárstva. Stačí však pár pásikov lepiacej pásky z ktorej vytvoríte neviditeľnú mriežku a vaše kvety budú vyzerať neporovnateľne. Ak teda hľadáte tip na kvetinovú ozdobu slávnostných stolov, toto určite odporúčame!

2. Tajomstvo

Ak nechcete zakaždým lepiť na vázu lepiacu pásku, určite sa vám zapáči tento nápad. Kúsok gumenej alebo silikónovej hmoty, do ktorej urobíte niekoľko otvorov je skvelá vychytávka, ktorú môžete používať opakovanie a dokonalý vzhľad kytice získate v rekordnom čase.

3. Tajomstvo

Ak chcete, aby sa pri vašej záhrade alebo terase pristavovali všetci susedia, vyskúšajte si vysadiť pompézne pôsobiace kvetinové vázy. Stačí ak do väčšieho črepníka vysadíte rôzne druhy kvetov a okrasných tráv, na okraj sadíme menšie rastlinky a do stredu navyššie. Kvetinové vázy sú úžasnou ozdobou každej záhrady.

4. Tajomstvo

Aranžérska čiapočka – zhotovíte z aranžérskeho drôtika a pomocou nej môžete formovať kytice rôznych tvarov a rôznej hustoty.

5. Tajomstvo

Ak chcete vytvoriť skutočne krásny efekt, ktorý používajú aranžéri na luxusných podujatiach, vyskúšajte takzvanú dvojitú vázu. Ide o vázu vo váze, kde do priestoru medzi nimi nasypeme sklenené guľôčky. Plátky ovocia, alebo farebný piesok.

6. Tajomstvo

Zamaskujte stonky – skvele vám na to poslúžia rastliny s dlhými listami ako napríklad obuvnícka palma. Okrem živých listov môžete pokojne použiť aj umelé listy.

7. Tajomstvo

Na špeciálnu príležitosť sú ako stvorené kvety ľahko sa vznášajúce na hladine vody vo väčších vázach. Ako však tento efekt docieliť? Aranžéri používajú obyčajnú bublinkovú fóliu, ktorú cez stonku nastoknú až k hlavičke kvetov. Kvety sa tak nikdy neponoria pod hladinu.

8. Živá pyramída

Vytvoríte ju pomocou črepníkov rôznych veľkostí, ktoré jednoducho naskladáte na seba. Potom už stačí len obyčajný substrát a vaše obľúbené kvety. Výsledok je skutočne krásny.

9. Tajomstvo

Nemyslite si, že sami nedokážete vyrobiť luxusnú dekoráciu ako z kvetinárstva. Pozrite sa, ako jednoducho a rýchlo vytvoríte živé svetlo – úžasnú dekoráciu z rastlín, vody a sviečky, ktorá je perfektná napríklad na letnú oslavu pod holým nebom. Celý postup jej výroby nájdete TU.

1

Dnes najobľúbenejšie