Trik, ktorý dokáže pomôcť pri bolesti hlavy lepšie ako tabletky!

Ak ste niekedy trpeli bolesťou hlavy alebo migrénou, viete, že len ťažko by ste hľadali nepríjemnšiu a intezívnejšiu bolesť. Naučte sa jednoduchý trik, ktorý dokáže zastaviť bolesť rýchlejšie a účinnejšie, ako tabletky!

Ak ste niekedy trpeli bolesťou hlavy alebo migrénou, viete, že len ťažko by ste hľadali nepríjemnšiu a intezívnejšiu bolesť. Niektorí ľudia trpia chronickými migrénami desiatky rokov, dokonca celý život. Najhoršie je, že silné bolesti hlavy sú často rezistentné voči tabletkám a človek ich musí jednoducho „pretrpieť“.

Pomoc sa ukrýva v správnom dotyku!

Reflexológia hovorí o špecifických bodoch na tele – tlakových bodoch, ktoré dokážu ovplyvňovať dianie v našom tele. Pre ľudí trpiacich bolesťami hlavy sú zvlášť významné body na krčnej chrbtici a rukách. Ich správna stimulácia dokáže prerušiť bolestivé impulzy v mozgu a pomôcť rýchlejšie a najmä účinnejšie, ako tabletky.

Všimli ste si niekedy, že ľudia trpiaci silnou bolesťou hlavy majú tendenciu tlačiť si na isté miesta na hlave a chrbtici? Je to celkom inštinktívny mechanizmus, ktorý však správne funguje len vtedy, keď viete, kde presne je potrebné vyvinúť mierny tlak.

Tlakové body ľahko nájdete a o tom, že preukázateľne pomáhajú v boji s nepríjemnou bolesťou sa presvedčíte sami.

Krátka masáž bodov okolo krčnej chrbtice a na temene hlavy

Na túto masáž potrebujete asistenciu. Prechádzajte prstami tesne vedľa chrbtice po oboch stranách a nakoniec zatlačte na bod na temene hlavy nad chrbticou. Potom prstami krátko masírujte svaly pozdĺž krčnej chrbtice – viď video.

Masáž dlane

Koncentrujte sa na miesto medzi ukazovákom a palcom a pomalými krúživými pohybmi masírujte túto oblasť.

...

Video vám ukáže aj ďalšie tlakové body, ktoré sú z pohľadu refelexológie a akupresúry významné. Masážny terapeut na videu vám ukáže mechanizmus masáže a stimulácie týchto miesto.