Na digestore na chalupe som mala odpornú lepkavú mastnotu a toto mi zafungovalo úplne zázračne: Stavím sa, že túto vec by ste na mastnotu netipovali!

Takže naša chata, teda ešte prednedávnom nebola naša, ale teraz sa z nej vytešujeme už pár týždňov. Keďže si pôvodný majiteľ príliš nelámal hlavu s čistotu – a to hlavne v kuchyni, bolo treba všetko dôkladne vygruntovať a poviem vám, že posledná vec, na ktorú som si spomenu až pri prvom varí bol digestor. Na povrchu mal vrstvu prachu prilepeného na mastnom povlaku z varenia a výparov.

Jarou som to drhla ostošesť ale len som to rozmazávala po povrchu azalepila som tým celú hubku. Vďaka za môjho šikovného mužíčka, ktorý mi povedal nech vyskúšam minerálny olej (priezračný), že jemu to fungovala na nejakú mastnú lepkavú hnusobu v dielni. Tak som vyskúšala a naozaj to zabralo hneď. Naliala som na papierovú utierku a išlo to jedným ťahom – ľahko a rýchlo. Je to paradox, že olej vyčistí mastnotu, ale je to tak :-). Vraj sa dá použiť aj glycerol a vazelína, ale to nemám odskúšané. Inak o tomto minerálnom oleji som predtým nepoučula, tak sa opýtajte skôr vášho muža. Ak máte auto, bicykle, ale iné stoje, určite sa u vás doma nájde.

Helenka P.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.