Nezabudnuteľné prázdniny od prvého dňa? Toto miesto by ste mali navštíviť!

Žiaci, študenti, ale aj pedagógovia a školskí zamestnanci už určite odpočítavajú posledné dni školského roka. S blížiacim sa vysvedčením a následným začiatkom letných prázdnin sa však bude musieť veľa rodičov rozhodnúť, aký program na dni voľna deťom pripraviť. Skvelým začiatkom môže byť návšteva najväčšieho zábavného parku v našom regióne!

Na známkach nezáleží. Mnohí psychológovia sa zhodujú na tom, že výsledky v škole sú do značnej miery aj akýmsi zrkadlom rodiča a jeho prístupu k povinnostiam detí – žiakov. Nech už tento školský rok skončí pre vás a vašich školopovinných potomkov akokoľvek, odmenu si zaslúži snáď každý.

Finančný dar nie je podľa renomovaných odborníkov efektívnou a udržateľnou formou odmeny. V deťoch totiž môže takýto typ motivácie vzbudiť dojem, že záleží len na konkrétnych výsledkoch. Navyše, počas školského roka v mnohých slovenských domácnostiach cítiť napätie a stres, najmä v období pred dôležitými skúškami a písomnými prácami. Rodičom tiež dávajú zabrať domáce úlohy, a preto je spoločne prežitý čas jedným z najkrajších darčekov, aké si pri príležitosti vysvedčenia môžete venovať.

Tvorivosť, fantázia a predstavivosť by mali byť každodennou súčasťou života človeka. Tvorivé nápady dokážu meniť svet detí a ich celkový náhľad na dianie okolo nich. Sedenie doma z nás neurobí tvorivých jedincov, pohyb, šport a čas strávený v prírode áno, tvrdí detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková, podľa ktorej tak pomáhajú aktivity tohto typu rozvíjať dieťa i do budúcnosti.Najideálnejšou možnosťou je práve rodinný program na čerstvom vzduchu. Neďaleko Bratislavy, pri rakúskom mestečku Rust, si presne takýto darček môžete dopriať.

Iba hodinu jazdy autom od nášho hlavného mesta sa rozprestiera najväčší zábavný park v našom regióne – Familypark. Ten si v týchto dňoch pripomína 55. výročie od svojho založenia. Z pôvodne malého rozprávkového lesa so sochami obľúbených hrdinov z ľudových rozprávok vyrástol zábavný park na rozlohe 145-tisíc metrov štvorcových a s atrakciami pre všetky vekové kategórie.

Dnes je Familypark rozdelený do štyroch tematických svetov, pričom počas horúcich letných dní potešia návštevníkov najmä osviežujúce vodné atrakcie. Napríklad najvyššia vodná šmykľavka, akú široko-ďaleko nenájdete. Tá je súčasťou Bobrieho hradu. Jeho dominantou je až 17 metrov vysoká veža, z ktorej sú osemmiestne člny spúšťané na vodnú hladinu. Dosiahnuť môžu rýchlosť až 50 kilometrov za hodinu. Bezpečnosť je prvoradá, a tak nie je priestor na obavy. Dávku adrenalínu následne schladí osviežujúca voda.

Bobrí hrad patrí medzi najväčšie atrakcie Familyparku. Jazda na člnoch zabaví aj osvieži.

Súčasťou Familyaprku sú však aj ďalšie atrakcie, ktoré osviežia, prípadne dodajú telu energiu. Informácie o vhodnosti pre jednotlivé vekové kategórie sú uvedené pred každou z nich. Užiť si môžete húsenkové dráhy, retiazkové kolotoče, interaktívne stanovištia aj tieň majestátnych stromov, ktorý poskytuje útočisko pred letným slnkom. Na svoje si určite prídu aj staršie deti, prípadne samotní rodičia, za návštevu v tomto prípade stojí Stellarium či Leonardov lietajúci stroj. 

Vzlietnite a užite si pocit vlastných krídiel. Leonardov lietajúci stroj by ste nemali vynechať.

Výhodou Familyparku je tiež jeho poloha, brehy Neziderského jazera sú neďaleko, a tak si môžete návštevu tohto regiónu užiť dosýta. A to doslova. Čas na hlad nebude, a ak by sa predsa len dostavil, vo Familyparku nájdete viaceré možnosti na jeho zahnanie. Na svoje si prídu aj návštevníci s potravinovými alergiami a dokonca i vegáni.

Návšteva parku môže byť pre vás a vašu rodinu dokonca i výhodná, stačí si svoje lístky rezervovať online, vyjde vás to lacnejšie. Prípadne môžete využiť niektorú z dostupných foriem darčekových kariet. Užite si čo najviac letných dní v kruhu rodiny, bude to určite happy, magic, fun!

Dnes najobľúbenejšie