Sused si postavi parádny bazén z paliet len za 100 eur: Podľa tohoto postupu to zvládne úplne každý!

Drevené palety sú v ostatnom čase veľmi obľúbené, pretože z nich vyrobíte množstvo užitočných vecí do domu, aj do záhrady. Mnohí si už trúfli použiť ich na vyvýšené záhony, stolíky, záhradný nábytok, či plot a teraz sa našli odvážlivci, ktorí ich premenili na parádny bazén. Ak máte k dispozícii drevené palety, s týmto postupom to zvládnete aj vy!

Potrebujeme:

drevené palety podľa veľkosti bazéna

nepremokavé plachty alebo hrubý igelit

spojovací materiál (L-profily, skrutky atď)

staršie osušky (nemusí byť)

skrutkovačku

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

kolíky + špagát

ošetrujúcu farbu na drevo, prípadne dekoračný materiál (bambus a pod.)

Postup:

Tento postup si vyžaduje čas a trpezlivosť. Čím dôkladnejšie budete postupovať, tým väčšiu radosť z kvalitného bazéna budete mať. Zavolajte si na pomoc ešte niekoľko šikovných rúk a môžete sa pustiť do práce.

1. Krok

Premyslite si, kam v záhrade bazén umiestnite. Vyberajte rovný povrch na slnečnom mieste, aby bol počas dňa bazén prirodzene vyhrievaný. Môžete použiť celé palety, ktoré majú rozmer 80 x 120 cm, avšak je možné palety zrezať a použiť vlastný rozmer. Tvar bazéna môže byť obdĺžnikový, ale napríklad aj osemuholník, či iný tvar podľa vašich preferencií.

2. Krok

Vyrovnajte prípadné nerovnosti terénu a vyhlaďte si podkladovú plochu. Vymerajte si obvod bazéna, na vyznačenie použite kolíky a špagát.

3. Krok

Podkladovú plochu bazéna môžete pripraviť dvoma spôsobmi:

  • Celý podklad, na ktorom bude umiestnený bazén, pokryte hrubým igelitom, alebo nepremokavou fóliou.
  • Podklad vytvorte rovnako ako obvod pomocou drevených paliet. Ukladajte ich vedľa seba a vznikne vám vyvýšená rovná plocha.

zdroj: screenshot/youtube

zdroj: pinterest

4. Krok

Dno bazéna musí byť v oboch prípadoch izolované hrubým igelitom alebo nepremokavou plachtou. Palety si opracujte podľa vkusu tak, aby v konečnom dôsledku pôsobil bazén esteticky. Potom môžete postaviť obvodovú stenu. Palety ukladajte do požadovaného tvaru a spájajte pomocou L-profilov a skrutiek. Môžete tiež použiť pevné povrazy, alebo drôt. Každopádne, palety musia byť prichytené k sebe a takisto ukotvené o zem. 

zdroj: screenshot/youtube

5. Krok

Obvodovú stenu môžete z vnútornej strany obložiť starými osuškami (nie je to nevyhnutné). Vnútro bazéna opäť dôkladne potiahnite hydroizolačnou plachtou, upevnite o okraj bazéna, ktorý môžete následne prekryť drevenou obrubou.

zdroj: aqua-rmnt

6. Krok

Nezabudnite na schodíky. Tie môžu byť opäť len ako jednoduchý rebrík, alebo môžete z paliet vytvoriť klasické schodíky.

zdroj: screenshot/youtube

7. Krok

Keď je bazén postavený, môžete doladiť vonkajšok a okolie. Okolo bazéna môžete použiť napríklad umelú trávu, okolie skrášlite napríklad kvetináčmi s palmami, vonkajšiu stenu bazéna môžete prípadne obložiť bambusom. Jednoducho, kreativite sa medze nekladú. Nakoniec ostáva už len napustiť vodu.

8. Krok

Takisto ako pri kupovanom bazéne je potrebné starať sa o čistotu vody. Na trhu nájdete množstvo vhodných prípravkov, určených do bazénov. V prípade, že bazén nepoužívate, prekryte ho napríklad igelitovou plachtou, aby do vody nepadali nečistoty z okolia.

Inšpirujte sa hotovými bazénmi z paliet a postupujte podľa týchto inštrukcií. Prajeme veľa šťastia!

Návod č. 1

Návod č. 2

zdroj: pinterest

zdroj: screenshot/youtube

 

zdroj: pinterest

 

zdroj: pinterest

zdroj: pinterest

Titulná foto: koláž tjn/youtube