Ženy, zabudnite na ocot a sódu: Mamička ukázala geniálny trik, ako vyčistiť špinavú rúru aj pripálené hrnce bez roboty!

Našli sme pre vás perfektný tip od šikovnej mamičky na materskej, ktorá bola už zúfalá z používania štandardných produktov na čistenie rúry, ktoré nefungovali. Keď sa nasťahovala do prenájmu a otvorila svoju novú rúru, takmer onemela. Dlhoročná špina sa na skle držala ako prikovaná. Po mnohých neúspešných pokusoch napokon vyskúšala jednoduchý trik z internetu a nemohla uveriť vlastným očiam – rúra ako nová!

Trik na čistenie rúry!

„Po rokoch používania silných chemikálií a drahých prostriedkov na vyčistenie rúry som ohromená tým, že všetko, čo potrebujem na perfektne čistú rúru je obyčajná tableta do umývačky, teplá voda a jednoduché čistenie – žiadne úmorné drhnutie. Žiadna hubka, žiadna drôtenka, je to úplne jednoduché a odporúčam to každému. Naozaj som si nemyslela, že by to bolo také jednoduché.

Táto žena sa podelila o svoje fotky predtým a potom

Ako na to?

Potrebujeme misku s teplou vodou, do ktorej zľahka namočíme 1 tabletu do umývačky a začneme s ňou čistiť zanesené sklo na rúre. Ide to prekvapivo dobre, ako sa tableta rozpúšťa má silný čistiaci a odmasťovací efekt. Preto nepotrebujete žiadnu hubku ani drôtenku. Výsledok je ohromný.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ďalšia žena uviedla, že používa tablety na umývanie riadu na odstraňovanie špiny z riadu vrátane hrncov a panvíc. Čo sa týka čistenia, spôsob je rovnaký, akurát tento spôsob nepoužívajte na teflónové panvice.

Stačí polovica

Iná šikovná gazdinka sa podelila so svojou skúsenosťou, že na perfektnú čistotu stačí aj polovica tablety. Aj polovica tablety zastane rovnako dobrú prácu, ako celá tableta.

Postup, ako čistiť pálenú panvicu tabletou:

Nechajte pripálenú panvicu vychladnúť, potom zalejte vodou a pridajte tabletu na umývanie riadu a vráťte späť na plameň. Priveďte do varu. Nechajte ohriať asi 10 minút, pripálené kúsky sa jednoducho oddelia a panvica bude ako nová.