Chystáte sa na výlet do prírody? Tento trik s plechovkou sa vám bude hodiť!

Stanovačka je obľúbeným spôsobom, akým počas letných mesiacov trávime čas s rodinou. Vďaka tomuto triku budete perfektne pripravení na pobyt v prírode a navyše, ušetríte množstvo peňazí. :-)

Obdobie prázdnin sa spája s oddychom, dovolenkami a rodinnými výletmi do prírody. Stanovačky, opekačky či kempovanie je obľúbeným spôsobom, akým počas prázdnin trávime čas rodinou a priateľmi. Aby ste však boli pripravení skutočne dobre, potrebujte si zabezpečiť aj kompletné kempingové vybavenie, vďaka ktorému bez problémov strávite niekoľko dní v prírode. Jeho súčasťou by mal byť aj varič, vďaka ktorému pripravíte jednoduché pokrmy. Napokon, nič nechutí tak dobre, ako jedlo pripravené v prírode. Aby ste však nemuseli kupovať drahé variče, alebo iné pômôcky na úpravu jedál v prírode, poradíme vám skvelý trik. Prenosný varič si môžete vyrobiť rýchlo a jednoducho z obyčajnej prázdnej plechovky. Pozrite sa, ako na to!

Na výrobu tejto vychytávky sme použili len materiály, ktoré sme našli doma a určite ich v nájdete aj vy. Základom je plechovka (napríklad z lúpaných rajčín). Plechovku zbavíme etikety a umyjeme vodou. Potom plechovku naplníme čistou vodou a vložíme do chladničky.

Can-Stove-1

Kým voda v plechovke zamrzne, vyrobíme si rúčky, kroté pripevníme k plechovke. Vytrovíme ich z obyčajných drôtikov a drevených úchytiek.

Can-Stove-2-850x478

Can-Stove-3-850x478

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Pomocou kliešťov vytvarujeme drôtiky do tvaru, ktorý chceme získať. Vďaka dreveným úchytkám sa bude s varičom dobre manipulovať.

Potom vyberieme z mrazničky zamrznutú plechovku a prichystáme si kladivo s klincami a do spodnej časti plechovky urobíme malé otvory. Pravdepodobne sa pýtate, prečo bolo potrebné plechovku zmraziť?

Can-Stove-4-850x478

Can-Stove-5-850x478

Zmrazenie a ľad vo vnútri udrží tvar plechovky nepoškodený, zatiaľ čo do plechovky robíte otvory. Inak by sa totiž jej povrch zdeformoval. Otvory budú slúžiť na dostatočný prísun kyslíka pre plamene.

Potom plechovku na chvíľu vložíme pod teplú tečúcu vodu, aby sme mohli ľad jednoducho vybrať z jej vnútra. Môžeme si pomôcť tak, že jednoducho poklepkáme po povrchu plechovky kladivom, aby ľad rýchlo vypadol.

Can-Stove-6-850x478

Keď je ľad z plechovky odstránený, narežeme okrajeme kliešťami alebo nožnicami. Vytvoríme dve zvislé čiary na opačných stranách plechovky. Zárezy by mali siahať približne do polovice plechovky.

Can-Stove-7-850x478

Potom priestor medzi zárezmi opatrne zrolujeme okolo pripravených rukovätí. Plech rolujte pevne tak, aby rukoväte nevypadli.

Can-Stove-8-850x478

Potom vložíme na dno plechovky menšie kúsky dreva a založíme plameň. Vďaka otvorom bude plameň dobre horieť.

Can-Stove-9-850x478

Can-Stove-10-850x478

Potom položíme na vrch plechovky hrniec s vodou, ktorá vďaka plameňu o pár minút zovrie.

Can-Stove-11

Varič je skvelým riešením na výlety do prírody a na prípravu jednoduchých pokrmov  v prírode. Čo poviete na tento nápad?

zdroj: littlethings