Jednoduchý trik, ako vyhnať z domu všetky pavúky: Utiekajte si nazbierať pár gaštanov, na háveď to funguje geniálne!

Pavúky našťastie v našich podmienkach nie sú životu nebezpečné, ale povedzme si pravdu, ich spoločnosť je v našich bytoch viac ako nežiadúca. Máme pre vás perfektný a veľmi starý odpudzovač pavúkov, ktorý nám príroda ponúka práve v čase, keď sa potvorky sťahujú do našich bytov. Ide o obyčajné nejedlé gaštany (pagaštan konský)!

Počasie sa každý deň zhoršuje a pavúky hľadajú prístrešok na suchom a teplom mieste. To je dôvod, prečo sa objavujú častejšie v našich bytoch a izbách.

Jednoduchý spôsob, ako vyhnúť všetky pavúky z domu. Len pár gaštanov

Nájdete ich v hádam v každom mestskom parku, alebo na okraji lesa. Neváhajte a počas jesenných vychádzok si vo farebnom lístí nájdite aj pár gaštanov. Okrem dekorácií a zdravotných benefitov vám pomôžu aj s jedným nepríjemným problémom – pavúkmi vo vašom byte. Gaštany sú totižto jeden z najlepších prírodných repelentov proti tomto hmyzu. Tento prirodzený repelent je mimoriadne účinný, stačí len umiestniť niekoľko gaštanov na strategické miesta –  tými sú okná, okenné parapety, rohy v miestnosti alebo miesta za nábytkom. Pozor, funguje to len s čerstvými gaštanmi, nie s tými sušenými.

Ako je možné, že gaštany odpudzujú pavúky?

Tajomstvo spočíva v ich vôni – aróme, ktorú my veľmi necítime, ale pavúky ju vnímajú veľmi dobre. Jemná vôňa týchto orechov spôsobuje, že pavúky okamžite strácajú túžbu zdržiavať sa v rohoch alebo stenách vášho domova. Ak chcete, aby táto metóda bola ešte účinnejšia, pomocou špáradiel alebo nožíka urobte v gaštanoch malé otvory.

Vytváranie otvorov v gaštanoch spôsobí, že látky zodpovedné za ich arómu sa uvoľnia rýchlejšie. Okrem gaštanov, môžete použiť aj žalude, ktorých vôňu taktiež pavúky nemajú radi. S vysušenými plodmi však už tento trik nefunguje.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Zdroj: popularne