Cherry rajčiny sú čoraz drahšie. Keď uvidíte, ako jednoducho sa dajú vypestovať na parapete, viac ich v obchode nekúpite

Cherry rajčiaky sa môžu vysádzať počas celého roka. Prvá úroda sa objaví 3 mesiace po výsadbe.

Čerstvá zelenina – najlepší zdroj vitamínov potrebných pre telo. Škoda, že nemáme celoročne príležitosť urobiť si lahodný letný šalát a dopriať si tak kúsok zdravia. Samozrejme, veľa domácností si vyrába zeleninu na zimu: zmrazia ich alebo ich zavárajú, prípadne si zadovážia skleníkové výrobky v supermarkete, ale, bohužiaľ, pri ich pestovaní sa používa množstvo nebezpečných chemikálií.

Preto sa s vami chceme podeliť o vynikajúci nápad, vďaka ktorému si môžete vychutnať čerstvú a kvalitnú zeleninu po celý rok. Povieme vám, ako pestovať cherry paradajky priamo na parapete.

Ak chcete pestovať paradajky, musíte si kúpiť správne semená. Obráťte sa na predajcu, ktorý vám povie, ktorá trieda je najlepšia na pestovanie vo vašej domácnosti. Vezmite prosím na vedomie, že odroda musí byť domáca a výška zeminy by nemala presiahnuť 50 cm. Potrebujete trpasličie paradajky.

Cherry rajčiaky sa môžu vysádzať počas celého roka. Prvá úroda sa objaví 3 mesiace po výsadbe.

Ako pestovať cherry paradajky na parapete

  1. Vezmite plastový pohár a vytvorte v jeho spodnej časti malý otvor, cez ktorý môže zem „dýchať“.
  2. Nasypte rašelinu do pohára. Vezmite 2 semená z balíčka osiva a umiestnite ich do zeminy do hĺbky 1,5 cm od povrchu. Zalejte 15-20 ml vody, pokryte pohár fóliou, pripevnite fóliu kaučukovou gumičkou.

  3. Do fólie urobte malé otvory, položte pohár na mištičku a položte ju na teplé miesto. Pohár môžete umiestniť priamo na parapet, hlavné je udržiavať potrebnú vlhkosť v zemi.
  4. Klíčky by sa mali objaviť za 5-7 dní. Keď sa vytlačia, odstráňte fóliu.
  5. Keď rastlina vyrastie, presaďte ju do kvetináča.
  6. Paradajky umiestnite na slnko, nezabudnite ich polievať a po 2-3 mesiacoch budete môcť zozbierať prvú lahodnú úrodu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.