6 šikovných trikov obuvníka: Takto roztiahnete topánky, ktoré vás tlačia!

Obuv je jednou z najdôležitejších častí šatníka, minimálne preto, že bez nich jednoducho nie je možné vyjsť na ulicu. Väčšina žien, aj mužov má hneď niekoľko párov topánok.

Možno ste sa však už stretli s tým, že ste neodhadli veľkosť, či strih a topánky vás tlačia. Obuvník poradil, ako ich môžete bezpečne roztiahnuť a vďaka portálu napadovy.blog sa dozviete, ako na to! Chodenie v týchto topánkach viac nebude mučenie!

1. Ako prvé si utrite vnútro topánky alkoholom (môže byť napríklad vodka). Potom si obujte topánky a skúste ich mať na nohách aspoň 1 hodinu.

Bude to síce nepohodlné a nohy vám napáchnu alkoholom, avšak zmäkčí to aj tvrdšie časti topánky a budú pohodlnejšie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

2. Ďalšia metóda využíva hrubšie ponožky a fén na vlasy. Navlečte si na nohy hrubšie ponožky, obujte si topánky (aj nasilu), zapnite fén a nechajte fúkať horúci vzduch na topánky po dobu 10 – 15 minút.

Bude vám síce teplo, ale kvôli pekným topánkam, ktoré tlačia sa to oplatí vydržať ;)

3. Ak sú topánky kožené, pomôže ricínový olej. Stačí ich natrieť a nechať niekoľko hodín stáť.

Nezabudnite potom povrch dôkladne utrieť, aby na topánkach neostali mastné škvrny.

4. Pri rozťahovaní topánok sú skvelým pomocníkom aj sviečky, vďaka obsahu parafínu. Vnútro topánky potrite sviečkou a nechajte pôsobiť cez noc, najlepšie na vzduchu (na balkóne).

Potom dôkladne umyte, aby na stenách topánok neostali žiadne stopy. Malo by to pomôcť, aby topánky netlačili.

5. Na roztiahnutie tenisiek, či topánok zo syntetických materiálov vám môžu pomôcť aj vlhké noviny. Jednoducho ich napchajte do topánok a nechajte ich tam, kým nevyschnú. Novinový papier potom vyberte a topánky vyskúšajte. Určite pocítite rozdiel!

6. Posledný jednoduchý spôsob funguje na 100 %. Uzatvárateľné vzduchotesné vrecúška naplňte vodou, vložte ich do topánok a odložte do mrazničky. Znie to síce zvláštne, ale uvidíte ten rozdiel!

Po 24 hodinách v mrazničke budú vaše topánky citeľne väčšie.

Vďaka týmto jednoduchým trikom už nemusíte ľutovať, že ste vyhodili peniaze za topánky, ktoré nenosíte.

Prajeme veľa šťastia!