Vymeniť správcu nie je také jednoduché ako sa zdá

Správca domu má mnoho povinností, no ľudia vyžadujú, aby si svoje povinnosti vykonával, čo najlepšie. Čo robiť v prípade, že so svojím správcom nie ste spokojní?

Zmena správcu domu nemusí byť vždy príjemné, obzvlášť, keď správca vykonával svoju funkciu dlhé roky. V tejto oblasti už dnes podniká veľa spoločností. No ani tie nezaručujú, že výmena správcu bude jednoduchou záležitosťou.

V prvom rade myslite na to, že správcu by ste mali odvolať na schôdzi majiteľov bytov. Už schôdzu zvoláte, myslíte na to, že je potrebné oboznámiť ľudí s programom schôdze. Keďže je potrebné, aby sa schôdze zúčastnila nadpolovičná väčšina, je potrebné informovať všetkých majiteľov. Zvolajte schôdzu v strede týždňa vo večerných hodinách, aby čas vyhovoval viacerým ľuďom. Koncom týždňa je bežné, že ľudia odchádzajú na rôzne pobyty a užívajú si tak víkend s rodinou, či priateľmi. Ak však viete o niekom, kto na schôdzu nebude môcť prísť, určite si vyžiadajte jeho splnomocnenie. Môžete tak rátať aj s jeho hlasom bez toho, aby musel byť prítomný. Na schôdzi rozhodne nezabudnite na prezenčnú listinu. Máte tak prehľad o tom, koľko ľudí sa schôdze zúčastnilo a koľko hlasov sa vám podarilo získať. Ak všetko prebehne tak ako má a ľudia odsúhlasia, že chcú nového správcu. Aktuálnemu správcovi tak začína plynúť výpovedná lehota. No určite nepôjde všetko tak ľahko.

Problémov môže byť niekoľko

V prípade, že ste problém so správcom vyriešili, venujte sa svojmu účtovníctvu. Ponuka spoločností, ktoré poskytujú vedenie účtovníctva je celkom obsiahla. Zveriť vedenie účtovníctva by ste mali jednoznačne niekomu, komu dôverujete. V prípade účtovníctva sa môžete veľmi ľahko dostať do problémov, preto vyberajte opatrne a snažte sa dozvedieť o spoločnosti, ktorá vám bude účtovníctvo spravovať dozvedieť, čo najviac.

Na to, aby ste mali všetky papiere v poriadku a nestalo sa, že si niečo zabudnete vytlačiť a následne doložiť, si zaobstarajte vlastnú tlačiareň a s ňou aj originálny toner CE285A. Na tento toner sa zaručene môžete spoľahnúť.

...