28 fotografií, ktoré by mal vidieť úplne každý: Úžasné nápady z Japonska, ktoré zlepšia život každému človeku!

Zozbierali sme pre vás pár geniálnych vecí, ktoré sa naučíte zo života v Japonsku. Mnohé z nich sú prekvapivo jednoduché, no napriek tomu geniálne. Veríme, že keby sme si osvojili len niektoré z nich, žilo by sa nám o kúsok lepšie. Súhlasíte?

1. Keď šoféri hromadnej dopravy v Japonsku štrajkujú, pracujú ako zvyčajne. Jediným rozdielom je, že vozia cestujúcich celý deň zdarma.

2. V Japonsku majú chorí a nevládni ľudia výnimočnú pozornosť. Toto nie sú delikatesy z reštaurácie, ale jedlo z bežnej nemocnice.

3. Väčšina japonských škôl nemá personál na upratovanie. Namiesto toho študenti po vyučovaní vždy sami upracú. Tým  vyjadrujú  svoju vďačnosť školstvu a učiteľom.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

4. Žiadne plytvanie vodou. Umyte si ruky a potom znovu použite tú istú vodu na splachovanie toalety!

5. Japonskí fanúšikovia zostali po Majstrovstvách sveta 2014 o pár hodín dlhšie na štadióne, aby spoločne pomohli  vyčistiť tribúny.

6. Absolútny poriadok panuje aj v niečom takom triviálnom, ako je používanie schodov.

7. Je vám počas cestovania zle? Sedadlo si otočíte tak, ako vám to vyhovuje!

8. Ďalší  pozoruhodný japonský zlepšovák: držiaky na uloženie dáždnikov. Takže si ho nemusíte brať so sebou do budovy (a nikto vám ho nezoberie – zámky však paradoxne nie sú preto, že ide o obavu z krádeže, ale skôr preto, že väčšina dáždnikov si je veľmi podobných a mohli by ste mať problém nájsť  ten svoj)!

9. Na tomto odkaze je napísané: „Pri parkovaní som zlomil stojan na vašom bicykli. Ospravedlňujem sa, veľmi ma to mrzí.“ To nepotrebuje komentár.

10. Na toaletách nájdete takéto sedačky pre bábätká.

11. Keď si kúpite žuvačky, nájdete v nich vždy aj takéto papieriky. Slúžia na zabalenie žuvačky predtým, ako ju vyhodíte. Takto nehrozí, že ostane prilepená na povrchu.

12. Existujú ľudia, ktorým na verejných toaletách robí problém vykonať potrebu. Japonské toalety majú riešenie aj na tento problém. Majú často tlačidlo na paneli, ktorého úlohou je napodobňovať zvuk vody. :-)

13. Na japonských toaletách nájdete displej, na ktorom jasne vidíte, ktorá toaleta je obsadená a ktorá nie.

14. V Tokiu sa cestujúci spojili, aby nadvihli vlak. Zachránili tak ženu, ktorá náhodne spadla medzi vlak a plošinu.

15. V drenážnych kanáloch bežne nájdete rybky. Tie ich udržiavajú čisté a navyše to vyzerá úžasne, keď prechádzate popri nich cestou do práce!

16. Balené nápoje majú vždy na obale pokyny aj v Braillovom písme.

17. Japonské vlaky Toreju Cubasza sú vybavené špeciálnymi kúpeľmi na nohy, takže cestujúci môžu počas cestovania relaxovať.

18. Na obrázku nižšie je ospravedlnenie od tokijskej železničnej spoločnosti Tsukuba Express, pretože jedna z jej súprav odišla zo stanice o 20 sekúnd skôr!

 

19. V nákupných centrách sú bezplatné chladničky, kam si môžete uložiť potraviny, ktoré by sa mohli pokaziť, kým nakupujete.

19. V Japonsku sa prejavuje špeciálna úcta aj zvieratám. A zdá sa, že oni to vedia oceniť!

20. V Japonsku je viac ako 300 prechodov pre chodcov, kde môžeme prechádzať diagonálne z jednej strany cesty na druhú.

21. V tomto japonskom výťahu je núdzové sedadlo, ktoré môže v prípade potreby fungovať ako toaleta.

22. V Japonsku nájdete v hoteloch aj v domácnosti špeciálnu obuv na toaletu.

23. Japonské reštaurácie majú takéto výklady, v ktorých vidíte, ako jedlo z jedálnička vyzerá. Takto si nikdy nekúpite „mačku vo vreci“.

24. V Japonsku si šoféri nikdy nedovolia zaparkovať tak, aby zasahovali do susedného boxu či inak obmedzovali iných šoférov. Na parkoviskách vždy jasne vidíte, kde parkujú miestni a kde cudzinci.

25. Reklama a realita musia byť v Japonsku rovnaké!

26. Takéto miesta boli navrhnuté pre deti v japonských vlakoch.

27. Na medzinárodnom letisku v Narite (Tokio) poskytujú turistom zadarmo suveníry typické pre ich kultúru.

28. Personál na japonských letiskách usporiada batožinu podľa farieb, aby si ju turisti ľahšie našli.

zdroj:boredpanda