Čistím s tým úplne všetko: Táto zmes dá do poriadku podlahy, špáry, aj dlaždice v kúpeľni ako nič iné – výsledok hneď!

Kika nám poslala skvelý tip na univerzálny čistič do domácnosti a zároveň vynikajúci domáci spôsob, ako doma vybieliť podprsenky a háklivejšiu bielizeň.

Riad, nábytok, skrinky, obklady, linoleum, plávajúca podlaha, domáce spotrebiče, vypínače, batérie – všetko čistím s týmto domácim zázrakom. navyše, keď s tým pretrieme rámy plastových okien a podlahy, ide o účinný spôsob, ako odplašiť pavúky a lezúci hmyz. Eukalyptus im nevonia sám o sebe, keď ho ale zmiešate aj s vôňou octu, máte postarané o účinný odplašovač hmyzu. 

Potrebujeme:

1 malá kocka Marseillského mydla
1/2 citróna
10 ml eukalyptového esenciálneho oleja
200 ml jablčného octu

Postup:

Na najjemnejšom strúhadle postrúhajte polovicu mydla. Zmiešajte mydlo s horúcou vodou (konzistencia by nemala byť hustá). Zmiešajte citrónovú šťavu  s eukalyptovým esenciálnym olejom
Zmiešajte dohromady všetky ingrediencie. Nalejte zmes do fľaše s rozprašovačom

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Môj recept ako vybieliť podprsenky a spodné prádlo (od Kiky)

Potrebujeme:

2 lyžice soli
1 polievková lyžica jedlej sódy
1 polievková lyžica pracieho prášku

Postup:

Nalejte do umývadla teplú vodu , ale nie horúcu. Pridajte všetky zložky a dobre premiešajte, aby sa rozpustili. Nechajte podprsenku namočenú 15 minút – to stačí. Ak vaše spodné prádlo nie je vo veľmi dobrom stave, nechajte až 30 minút máčať, ale nie dlhšie. Potom bielizeň vyperte manuálne, ale príliš ju nenaťahujte a nerozťahujte.

Opláchnite podprsenku v čistej teplej vode – a máte hotovo.

Tento spôsob prania je ideálny nielen pre spodnú bielizeň, ale aj pre svetlé biele blúzky a košele. Vaše veci zostanú v perfektnom stave po veľmi dlhú dobu.