Skvelý trik, ktorý vám ráno ušetrí drahocenný čas

Nestrácajte ráno čas zoškrabávaním ľadu z vášho auta. Naučte sa tieto jednoduché triky!

Poznáte to, je ráno, vy sa ponáhľate do práce alebo na dohodnuté stretnutie a po príchode k autu zistíte, že sklo je celkom zamrznuté. Začína sa tak pravidelná ranná rozcvička zvaná zoškrabávanie ľadu, ktorá vám môže začiatok nového dňa poriadne skomplikovať.

Odmrazovacia zmes z dvoch surovín

Odteraz je tomu koniec. Stačí, ak si pripravíte účinnú zmes z dvoch ingrediencií, ktorá dokáže ľad rozpustiť v okamihu, ako ju nastriekate na okná. Na jej prípravu vám stačí obyčajný ocotvoda. Zmiešajte dva diely octu s jedným dielom vody a túto zmes prelejte do nádoby s rozprašovačom. Ráno jednoducho zmesou postriekajte zamrznuté okná a máte po probléme.

Poznámka: namiesto octu môžete tiež použiť alkohol.

Mechanická ochrana skla

Ďalším tipom je pripraviť sa na ľadovú nádielku deň vopred a to tak, že okno prikryjete starým uterákom namočeným v slanej vode.

Pomôcka proti zamrznutým sklám

Iným, rovnako spoľahlivým spôsobom je mať overenú pomôcku v boji proti zamrznutým sklám priamo v aute. Na jej výrobu potrebujete obyčajnú kuchynskú soľponožku. Nasypte soľ  do ponožky a pred príchodom mrazivej noci ňou dôkladne pretrite okná na aute. Ráno si môžete pospať o pár minút dlhšie, pretože starosti so zoškrabávaním ľadu môžete pokojne vypustiť.

zdroj: takprosto

Dnes najobľúbenejšie