Muž zbieral celú zimu plastové fľaše: Na jar ich priniesol do záhrady a susedia sa nestačili čudovať, akú skvelú vec vymyslel!

Celú zimu zbieral plastové fľaše: Na jar ich priniesol do záhrady a vymyslel perfektnú vec, ktorá sa hodí každému pestovateľovi!

Šikovní ľudia dokážu aj odpad využiť múdro, prospešne a dokonca, dokážu vďaka nemu ušetriť nemalé financie. Istý muž myslel na svoju záhradu a budúcu úrodu aj počas zimných mesiacov, keď pôda odpočívala pod snehovou perinou. Dostal vynikajúcu myšlienku, ako zveľadiť svoju úrodu a zároveň ušetriť financie. Počas zimy zbieral plastové fľaše s rovnakým objemom a susedia z okolia mu ich vďačne celé týždne odkladali. Na jar z fliaš vytvoril pre svoje rastlinky skleník, v ktorom sa im bude dariť jedna radosť. Navyše, vďaka svojmu nápadu ušetril nemalé financie, ktoré môže teraz investovať do ďalšie zveľaďovania záhrady. Susedia, ktorým sa spočiatku nápad tohto muža zdal prinajmenšom podivný, teraz môžu len ticho závidieť.

Skleník z plastový fliaš: Ušetrí vám peniaze a rastlinky porastú ako z vody

Na skleník s rozmermi 2×2 metre je potrebných približne 1000 plastových fliaš, izolačná fólia (napríklad aj bublinková fólia)  a jednoduchý drevená kostra.

    

Ďalšie nápady, ako využiť plastové fľaše v záhrade:

zdroj: takprosto, pinterest/greenhouse

Dnes najobľúbenejšie