Rúru ste doteraz čistili nesprávne. Vyskúšajte tento geniálny spôsob!

Čistenie rúry môže byť poriadna fuška. Pripálené zvyšky sa veľmi jednoducho usadia na jej povrchu a zbaviť sa ich účinne a bez poškriabania povrchu môže byť doslova heroický výkon. Dokonca ani drahé čistiace prostriedky nemusia zaručiť výsledok, ktorý očakávame. To platí predovšetkým vtedy, ak sme čistenie rúry dlhšie zanedbávali

Dnes vám ukážeme skutočne geniálny a ekologický spôsob, ako vyčistiť rúru tak, aby vyzerala opäť ako nová. A nie je za tým žiaden zázračný čistiaci prostriedok, ale jednoducho správne spojenie surovín, ktoré máte bežne v domácnosti.

Potrebujeme:

Fľašu s rozprašovačom

2 lyžice jedlej sódy

Handričku

Ocot

Menšiu misku

Postup:

Čistenie má dve fázy. Najskôr sa sústredíme na vnútro rúry a následne na dvierka s okienkom.

Najskôr začneme s vnútrom.

Z rúry vyberieme jednotlivé priečinky.

V miske zmiešame 1 lyžicu sódu s trochou vody tak, aby sme získali konzistenciu pasty.

Pastu nanesieme na vnútorné časti rúry. Môžeme pozorovať, že pasta zhnedne.

Pastu necháme pôsobiť najmenej 12 hodín (ideálne 24 hodín) a uvidíte, ako účinne pasta rozpustí aj veľmi pripálené nečistoty. Po uplynutí tohto času vezmeme mokrú handričku a zotrieme čo najviac pasty ako sa dá.

Do nádoby s rozprašovačom nalejeme trochu octu a nastriekame ho na miesta, na ktorých stále vidíme zvyšky jedlej sódy. Potom vnútro dôkladne vytrite vlhkou handričkou.

Následne rúru nastavíme na nízku teplotu a necháme zapnutú 15-20 minút, aby vnútro dostatočne vyschlo.

Teraz prejdeme k čisteniu dvierok a okienka.

ugnen

Opäť zmiešame jedlú sódu s vodou a vytvorime pastu. Pastu nanesieme na okienko a a necháme pôsobiť 30 minút. Potom opäť očistíme povrch mokrou handričkou. Výsledky vašej práce budete vidieť ihneď!

zdroj: newsner

 

Dnes najobľúbenejšie