Trápi vás v pleseň v byte? Tento prípravok by ste mali mať vždy doma poruke, pleseň likviduje na počkanie!

Moja skúsenosť, ako som sa zbavila plesne a neobjavila sa už 4 roky!

Odporúčam každému! Máme tehlový byt a v kúpeľni a chodbe nás trápila pleseň, ktorá sa stále vracala aj napriek tomu, že sme utrácali za drahé chemické prostriedky. Tento tip som našla na internete a povedala som si, že za pokus nič nedám. Už je tomu 4 roky, čo sa u nás pleseň neobjavila a podla mňa je tento prípravok malým zázrakom. Z času na čas zvyknem preventívne problémové miesta postriekať, ale pleseň na nich už nie je.

Potrebujeme:

2-3 lyžičky čajovníkového oleja (tea tree oil) – ideo o najsilnejší prírodný dezinfekčný prostriedok, ničí plesne, baktérie a pôsobí ako prevencia ich návratu

1 lyžičku liehu (potrebujeme ho, aby sa olej v tekutine rozpustil)

2 šálky vody (2×200 ml)

Postup:

Stačí všetky prísady zmiešať a nastriekať na problémové miesta.

Ďalšie tipy, ktoré fungujú!

Ocot dokáže zlikvidovať 82% plesní a tiež môže byť použitý v boji proti plesni. Zápach octu z miestnosti vyprchá po pár hodinách.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Amoniak a jedlá sóda – najmä na pleseň v kúpeľni, medzi dlaždicami a na tesneniach. Potrite problémové miesta, nechajte pôsobiť a zotrite. Amoniak použite len v dobre vetranej miestnosti.

Peroxid vodíka – v boji proti plesni použite 33% roztok zmiešaný s vodou v rovnakom pomere. Nastriekajte na problematické miesta.