Manželia kúpili starý, takmer rozpadnutý dom na vidieku: Premenili ho priam rozprávkovú chalúpku!

Takmer rozpadnutý dom premenili títo ľudia na bývanie snov s prenádherným výhľadom a záhradou, ktorá je dokonalou oázou pokoja.

Takmer rozpadnutý dom premenili títo ľudia na bývanie snov s prenádherným výhľadom a záhradou, ktorá je dokonalou oázou pokoja. Keď manželia tento starý dom kupovali, bol v dezolátnom stave. Pred rokmi slúžil ako vidiecka škola, no v dobe predaja stál opustený a chátral. Cena bola aj preto veľmi nízka a dvojica v ňom videla príležitosť, ako mu vrátiť zašlú slávu a premeniť ho na svoje dokonalé bývanie. Dnes, po dlhých mesiacoch tvrdej práce sa rodina teší z úžasného vidieckeho domu, ktorý vyzerá ako z rozprávky.

Dom pred premenou

Bližší pohľad je snáď ešte horší. Olúpaná farba, ošúchané dvere a rozpadnutý obvodný múr. Na niektorých miestach je materiál stavby prehnitý, a dom preto vyžadoval kompletnú rekonštrukciu.

Po premene

Ako hovoria samotný manželia najväčšiu výzvou bola strecha doma, ktorá sa musela celá zhodiť a postaviť úplne od začiatku. Tiež bolo potrebné opraviť a spevniť steny, ktoré by váhu strechy neudržali. Oprava tak bola skutočnou výzvou. Výsledok však rozhodne stojí za to!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

zdroj: citydog