Nekupujte zázvor v obchode! S použitím tejto metódy ho budete mať doma neobmedzené množstvo

Zázvor je jedným z najlepších a najaromatickejších korení vôbec. Avšak nielen to! Je tiež veľmi zdraví a jeho konzumácia má množstvo výhod pre ľudské telo.

Zázvor napríklad pomáha proti nevoľnostiam v tehotenstve a má aj protizápalové účinky. Je to ideálny pomocník pre všetkých, ktorí športujú, pretože zmierňuje bolesti svalov a tiež pomáha v boji proti artritíde. Dokonale pomáha zvládať menštruačné bolesti. A čo viac, pomáha aj v prípade žalúdočných problémov a je ideálny pre ľudí, ktorí majú problémy s trávením.

Bohužiaľ, zázvor dostupný na trhu môže byť plný hnojív, ktoré nemusia byť nutne zdravé. A to je dôvod, prečo urobíte lepšie, ak sa zásobíte svojím vlastným podomácky vypestovaným zázvorom. A aj keď zázvor nie je prirodzene sa vyskytujúca rastlina na Slovensku, je možné ho vypestovať črepníku a rýchlo sa udomácni aj v našich bytoch či domoch.

Ako si vypestovať svoj vlastný zázvor?

Musíme si uvedomiť, že zázvor potrebuje veľa svetla, ale nie ostrého slnečného svetla. Takže je najlepšie pestovať ho na parapete orientovanej na západ alebo východ, rozhodne nedovoľte, aby na rastlinu svietilo priamo slnko počas poludnia.

Taktiež treba dbať na kvalitu pôdy. Zázvor je citlivý na kultúru pôdy, preto mu doprajte čerstvú a bezchybnú pôdu.

  1. Vyberte vhodný črepník, vydenzifikujte ho a naplňte do dvoch tretín kvalitnou, čerstvo poľnohospodárskou pôdou.
  2. Na vrch zasaďte zázvor a zakryte asi 5 centimetrovou vrstvou pôdy.
  3. Črepník prekryte fóliou a uchovávajte ho na mieste so stálou teplotou okolo 20-25 °C.
  4. Majte na pamäti, že pôda musí byť dobre hydratovaná po celú dobu.
  5. Keď zbadáte prvé výhonky, odstráňte fóliu.

 

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Je nám to ľúto, ale musíme vás v jednej veci sklamať. Zázvor rastie veľmi dlho. Prvé výhonky sa môžu objaviť až po niekoľkých týždňoch. Výsledok však bude stáť za to! :)