Máte na svojom telefóne túto dierku? Ide o funkciu, o ktorej mnohí nevedia a nechtiac ju môžu poškodiť

Ak máte aj vy vedľa fotoaparátu na svojom iPhone túto nenápadnú dierku, mali by ste zbystriť pozornosť. Slúži na niečom celkom iné, než si ľudia myslia. Nechtiac ju však môžete poškodiť a o túto funkciu prísť!

Medzi mobilnými telefónmi si iPhone získava čoraz väčšiu popularitu a aj na Slovensku ho dnes už vlastní mnoho ľudí. Niektorí asi od tohto telefónu sľubujú vyššiu kvalitu, iní si potrpia najmä na dizajn a štýl. Výrobcovia však do týchto telefónov ukrývajú funkcie, o ktorých bežní používatelia nemajú ani poňatia. Záhadou je aj malá dierka hneď vedľa fotoaparátu zo zadnej strany telefónu.

Na čo slúži?

Výrobcovia telefónov tejto rady si dávajú záležať na tom, aby boli do detailov prešpikované rôznymi technologickými „vychytávkami“ a nič, čo v nich nájdete, nie je dielom náhody. Tejto malej dierke v telefóne však málokto venuje pozornosť a ľudia ani nevedia, na čo slúži. Ak ste boli v tom, že ide o tlačidlo pre reštart, ako to pri niektorých výrobkoch býva, musíme vás vyviesť z omylu. Určite sa teda nesnažte niečím ju stláčať, pretože by ste mohli poškodiť jej funkčnosť.

Mnohí sa mylne domnievajú, že táto dierka slúži na reštartovanie telefónu.
Mnohí sa mylne domnievajú, že táto dierka slúži na reštartovanie telefónu. Foto: instagram/iapple

Vylepšenie, o ktorom málokto vie

Tento prvok sa objavil na trhu spolu s modelom iPhone 5 a táto maličká dierka medzi fotoaparátom a bleskom je skvelou novinkou najmä pre tých, ktorí si potrpia na kvalitu zvuku. Je to totiž malý mikrofón, konkrétne jeden z troch, ktoré vo svojom mobile máte. To vám umožňuje snímať zvuk prichádzajúci z rôznych smerov, čo ocenia najmä tí, ktorí natáčajú videá. Väčšie zvukové pokrytie znamená pre používateľov najmä jasnejší a ostrejší zvuk, pričom zbytočný hluk v pozadí sa eliminuje na minimum, informoval portál LifeBuzz.