Stačí to nastriekať do skriniek a mole sa k nim viac nepriblížia: Z linky sa pratali sa ako namydlený blesk, viac som ich doma nevidela!

Do potravinovej skrine v kuchyni sa mi nasťahovali mole. Poviem vám, nič príjemné. Kedže som chémiu k potravinám rozhodne nechcela striekať, rozhodila som siete na internete a našla som tento skvelý nápad.

Do potravinovej skrine v kuchyni sa mi nasťahovali mole. Poviem vám, nič príjemné. Kedže som chémiu k potravinám rozhodne nechcela striekať, rozhodila som siete na internete a našla som tento skvelý nápad. Autorke týmto veľmi pekne ďakujem a môžem aj ja za seba potvrdiť, že mole sa z komory odsťahovali rýchlosťou blesku a už som ich viac nevidela. Treba zakročiť čo najskôr, aby sa u vás nestihli premnožiť!

Domáci prostriedok proti moliam – funguje aj moľu šatovú!

Tento recept je veľmi jednoduchý a pomôže vám udržať mole ďaleko od vašich vecí a nábytku. A je to super aj pre ľudí, ktorým zapácha ocot, toto aj pekne vonia!

Potrebujeme:

Filtrovaná voda – 200 ml

Klinček – 20 až 30 hlavičiek

Bežný alkohol – 300 ml

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postup:

Dajte variť vodu a pridajte do nej aj klinčeky – varte 5-10 minút. Potom prelejte do fľašky a nechajte vychladnúť. Nakoniec už len pridať alkohol, premiešať a je to. Nastriekajte do potravinovej skrinky, kuchynskej linky, alebo aj do skrine. Je to aj výborná prevencia pred škodcami – mne to pomohlo s moľou, ale vraj to funguje aj iných škodcov. Niektorí ľudia s tým striekajú rámy okien a dvier, aby im dovnútra nenaliezli pavúky a chrobáčiky. Skúste, za mňa určite odporúčam. :-)

Lenka Valachová