Aj levanduľa, ktorú ste si roky nevšímali, zhustne a zakvitne do krásy: Najlepšia rada, ako v marci strihať – pár týždňov a nespoznáte ju!

Na internete sa to doslova hemží návodmi, ako v marci strihať stromy a kríky. Čo ale robiť v prípade, že sme levanduľu nestrihali celé roky a chceli by sme ju omladiť a opäť sa tešiť z jej bujarého kvitnutia? Pestovateľka vám ukáže jednoduchý a veľmi názorný návod, ako na to. Levanduľa, ktorú uvidíte, nebola strihaná od vysadenia – 4-5 rokov. Napriek tomu sa však vďaka marcovému strihaniu prebrala k životu a na leto krásne zakvitla.

Čo je základom?

Jednoduchá pomôcka k strihaniu

screenshot youtube

Ako hovorí Michaela, základom je nebáť sa zastrihnúť levanduľu aj drastickejšie. Zásadou číslo 1 však je nestrihať až do starého dreva, teda tak, aby na výhonkoch stále ostalo pár lístkov. Krík po strihaní síce vyzerá naozaj odstrašujúco, ale môžete si byť istí, že sa vám v sezóne odvďačí krásnym kvitnutím a rýchlym rastom.

Video návod aj s ukážkou výsledku o pár týždňov

Pani Michaela najskôr levanduľu ostrihala a potom sledovala jej rast počas týždňov. Pozrite sa, ako levanduľa krásne zakvitla.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.