Viete, prečo je dobré pridať škoricu do črepníka? Úžasný efekt uvidíte už po niekoľkých dňoch!

Škorica – korenina užitočná najmä pre zdravie! Urýchľuje látkovú výmenu, má antiseptický účinok a navyše vynikajúco vonia. To všetko sú známe fakty, málokto však tuší, že škorica je aj vynikajúcim hnojivom a stimulátorom rastu.

Aká užitočná vie byť škorica

Ak ste pri presádzaní rastlín nechtiac poškodili korene, prisypte do pôdy trochu tejto voňavej koreniny. Škorica má totiž dezinfekčné účinky a rastline pomôže prispôsobiť sa novému prostrediu a dobre sa zakoreniť. Skúsení záhradkári navyše škoricou posypujú aj samotné rastliny, čo by malo zabezpečiť rýchly rast.

Škorica je tiež vynikajúcou ochranou proti škodcom ako sú mravce a hlodavce, ale bráni tiež pred akýmikoľvek parazitnými ochoreniami. Stačí 1 lyžička škorice do pôdy a rastlinka navyše prispeje aj k ochrane pred komármi. To všetko vďaka intenzívnej vôni, ktorá sa škodcom a hmyzu nepáči.

Ako je známe, vôňa škorice stimuluje aj mozog, takže rastliny s touto „škoricovou kúrou“ pomôžu aj vám. Ak budete žiť v spoločnom prostredí s takýmito rastlinami, pravdepodobne sa budete cítiť oveľa aktívnejší počas celého dňa.

Povedzte o týchto skvelých výhodách aj svojim priateľom – určite ocenia, ak tento článok budete zdieľať na Facebooku.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.