V lete sa nám háveď tlačí pomaly až do postele: Profík poradili na chrobáky jednoduchý trik – týždeň a máte pokoj!

Chcete mať domov počas jari a celého leta bez škodcov, avšak nechcete používať páchnuce chemické prostriedky z obchodu? Napokon, všetci vieme, že pesticídy neškodia len hmyzu, ale aj nám. Naučte sa, ako sa zbaviť hmyzu prirodzeným spôsob, ktorý je rovnako účinný, ako škodlivé pesticídy. Odborníci, ktorí sa elimináciou hmyzu v bytoch živa poradili, ako sa ich zbaviť bez chemikálií. Privolanie odbornej pomoci by podľa nich mala byť až posledná možnosť. Tieto triky sa skutočne oplatí poznať!

Ploštice zlikviduje starý trik, ktorý poznali už naše babičky

Počuli ste už o kremeline? Táto látka spoľahlivo likviduje ploštice, ale likviduje aj mravce a ďalšiu pliagu. Dajte ho okolo nôh nábytkuokolo steny , skriniek , okolo okien a všade tam, kde sa môžu ploštice, či iné chrobáky vyskytnúť.

Babička je trik na ťahanie ploštice, ktoré žijú v posteli. Hmyz sa stratí na mieste

Naše babičky dávali kremelinu pod nohy nábytku.

Babička je trik na ťahanie ploštice, ktoré žijú v posteli. Hmyz sa stratí na mieste

Pravidlo 7-dní!

Ponechajte kremelinu na kritických miestach ideálne až 7 dní, za tento čas sa roznesie do celej kolónie škodcov a zlikviduje ich. Z koberca sa dá jednoducho vysať!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Babička je trik na ťahanie ploštice, ktoré žijú v posteli. Hmyz sa stratí na mieste

Kremelina vysušuje voskový obal chrobíka a vysuší ho. Vďaka tomu červy nedokážu odolávať.

Šváby

Šváby chodia do našich domovov hlavne kvôli vode a jedlu, ktoré u nás nájdu. Ak im zamedzíte prístup k týmto dvom zdrojom, už ich neuvidíte. Kedže sú však šváby dostatočne prefíkané na to, aby sa k potrave dostali, nastražte na ne jednoduchú pascu. Vyberte prázdnu plastovú fľašu, odstrihnite z nej vrchnú časť a zložte ju tak, ako to vidíte na obrázku. Upevníte lepiacou páskou a nalejte do nej trochu vody. Šváby sú jedny z najsmädnejších druhov hmyzu, preto keď ucítia vodu, nezaváhajú. Vlezú do fľaše, ale von z nej sa už nedostanú.

Ovocné mušky

Už sa blíži obdobie, kedy nám ovocné mušky opäť budú lietať okolo hlavy a dotieravo nás obťažovať v celkom byte. Ovocné mušky nevedia odolať jednej surovine a to jablčnému octu. Stačí, ak sklenej nádoby nalejete jablčný ocot, pridáte pár kúskov akéhokoľvek prezretého, či dokonca hnijúce ovocia a pomocou tvrdšieho papiera alebo výkresu urobíte do nádoby akýsi lievik. Túto pascu mušky jednoducho milujú, už po pár hodinách uvidíte, koľko kusov ste v nech nachytali.

Komáre

Citronella a citrusové esenciálne oleje sú dobre známe aj v odbornej verejnosti, ako silné odpudzovače komárov. Použite esenciálnu olejovú sviečku s touto vôňou, alebo difúzer. Prípadne skúste roztopiť trochu kokosového oleja, pridajte pár kvapiek citrusového esenciálneho oleja a dobre premiešajte – natrite si touto masťou pulzujúce miesta na tela – nikdy však nepoužívajte na kožu neriedený esenciálny olej – mohol by vám spôsobiť nepekné podráždenie.

Muchy

Jedna vec, ktorú by ste mali mať vždy na pamäti, keď počujete po dome bzučať muchy je fakt, že nenávidia vôňu levandule. Pripravte si špongiu alebo malú handričku a pokvapkajte ju neriedeným levanduľovým esenciálnym olejom. Položte na tanierik a uložte na ľubovoľné miesto v dome. Môžete tiež vytvoriť jednoduchý sprej z levanduľového oleja – 30 kvapiek zmiešajte s vodou, prelejte do nádoby s rozprašovačom a jednoducho rozprášte po dome. Krásna vôňa a pokoj od múch zaručené. Nezabudnite sa však vyhnúť kontaktu nezriedeného oleja s pokožkou.

Mravce

Zmiešajte čajovú lyžičku liehu s lyžičkou saponátu a šálkou vody. Nalejete do malej fľaše a dobre pretrpte. Nastriekajte na miesta, kde majú mravci svoje cestičky alebo tam, kadiaľ sa môžu dostať do vášho domu. Mravci stratia orientáciu a váš domov už pre ne nebude viac bezpečný. Funguje aj krieda či prášok do pečiva, prvá uvedená možnosť sa však javí ako najúčinnejšia.

Včely

Včely sú nesmierne užitočné pre život okolo nás, bez nich by nebolo úrody a život bez včiel by jednoducho nebol možný. Včely v žiadnom prípade nezabíjajte, ani keď zablúdia do vášho domova. Aby sa však nedostali do kontaktu s vami a vašim životným priestorom, stačí použiť obyčajný citrusový olej. Pre včely nie je toxický a ani im neublíži, ale miestam, kde ho ucítia sa radšej vyhnú. Môžete využiť kupovaný esenciálny olej z citrusových plodov, zmiešať ho s vodou a rozprášiť po priestore, alebo si vyrobiť vlastný odpudzovač. Stačí, ak šupky z citrusov – pomaranč, mandarínka, citrón, grap povaríte 10-15 minút vo vode, prelejete do rozprašovača a rozprášite po priestore, prípadne do otvorov a škár, kde by sa včely mohli uhniezdiť. Ak doma nájdete hniezdo, kontaktujte včelára – on od vás včely bezpečne dostane.

Osy

Osy sú z roka na rok agresívnejšie. Často si robia hniezda na miestach, na ktorých prichádzajú do kontaktu s človekom a môžu nastať až život ohrozujúce strety. Ako prevencia je veľmi účinné vytvoriť falošné hniezdo, ktoré keď osy uvidia, dajú vám pokoj – ide o princíp teriroriality. Možnosťou, ako sa ich okamžite zbaviť, ak sa u vás uhniezdili je zmiešať dve lyžice saponátu s vodou a nastriakať priamo na hniezdo. Podľa odborníkov to funguje okamžite.

Pavúky

Pavúky nenávidia vôňu čajovníkového oleja. Zmiešajte ½ šálky vody, ½ šálky obyčajného octu a pár kvapiek čajovníkového esenciálneho oleja. Nastriekajte do rohov, škár, na parapety a do medzier medzi nábytkom. Pavúky sa budú pratať, kade ľahšie.

Ploštice

Hovorí sa, že ak sa k vám raz dostanú, zbaviť sa ich je obrovský problém. Tento trik pôsobí nielen na elimináciou ploštíc (ak nie sú príliš rozšírené), ale zároveň aj ako prevencia. Vezmite 10 kvapiek eukalyptového esenciálneho oleja a roztrieďte ho v 1 šálke vody a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Túto zmes nastriekajte na matrac, najmä na spoje, v ktorých sa chrobáky najčastejšie skrývajú.

Zapáchajúce chrobáky

Najjednoduchší spôsob, ako sa týchto smraďochov zbaviť je zmiešať 2 šálky vody so 4 lyžičkami cesnakového prášku a pretrepte. Nastriekajte okolo rastliniek na oknách a aj okolo okien. Dotieravý hmyz sa bude od vášho domu držať ďalej.

Nezabúdajte, že držať si hmyz počas celej sezóny ďaleko od tela sa dá aj inak, ako s agresívnymi chemikáliami. Povedzte o týchto trikoch aj svojím priateľom!

zdroj: brightside