Túto vec mi poradil minulý rok sused: Premnožené osy sa zo záhrady stratili takmer okamžite!

Minulý rok sme mali veľký problém s osami v záhrade. Takto sme sa ich zbavili, odporúčam každému!

Milan, ktorý už dlhšie žije spolu s rodinou v Kanade nám napísal do redakcie jeho trik, ako si poradil s inváziou ôs, ktoré boli čoraz agresívnejšie a drzejšie.

Keď sme raňajkovali na vonku, osi si pokojne odštipli kúsok šunky alebo zobrali omrvinky z pečiva. Boli čoraz drzejšie a nikto v rodine sa nevyhol tomu, aby ho poštípali. Deti sa dokonca báli hrať vonku, osy boli naozaj všade. Tento trik som odkukal od susedov, podľa nich táto metóda nie je ničím novým, no ja som to nikdy predtým nevidel. Po záhrade mali rozložené hnedé papierové vrecká vyplnené papierom, látkou alebo jednoducho len nafúknuté vzduchom a zviazané. Viseli na verande, na strome aj pri plote. Susedia mali so osami pokoj, na rozdiel od nás. Preto som to vyskúšal, napokon, nič to nestojí. Po pozemku som na rôzne miesta rozložil vyplnené vrecká. A neveril som, ale naozaj to funguje!“ Milan tiež uviedol, že výrazný úbytok ôs si všimli takmer okamžite po umiestnení vreciek na rôzne miesta v záhrade. Ak sa aj nejaká náhodou zatúlala na pozemok, rýchlo sa brala kade-ľahšie.

V čom spočíva trik?


Dôvod, prečo to funguje je jednoduchý, ide o princíp teritoriality hymzu, ktorú je pre osy určujúci. Plné papierové vrecko pripomína osie hniezdo – tvarom, farbou aj veľkosťou a keď ho osy uvidia, pochopia, že sú už na obsadenom území a stiahnu sa, aby zabránili konfrontácií.

Ďalšie rady od vás!

„Ja používam domáci odpudzovač v spreji. Jednoducho nastriekam na terasu a do okolia a s osami, komármi aj ďalším hmyzom mám pokoj. V mixéri rozmixujeme 1 menšiu cibuľku, 1 hlavičku cesnaku, 4 šálky vody a 1 a ½ lyžičky kajenského korenia. Keď rozmixujeme, pridáme 1 lyžičku saponátu a prelejeme do fľaše s rozprašovačom.“

Laura. V.

„Úplne jednoduché – na plátky nakrájaný citrón a klinčeky. Funguje a navyše to pekne vonia.“

„Túto pascu dávam do blízkosti bazéna, lebo tam máme s osami najväčší problém. Do misky nalejte ¼ šálky octu, ½ šálky teplej vody, 1 lyžicu soli a ½ šálky cukru. Preložíme do plastovej fľaše rperezanej na polovicu a druhú polovicu vložíme do vnútra fľaše.“

Vierka H.

Dnes najobľúbenejšie