Stres je populárne ochorenie 21. storočia

V rýchlo sa rozvíjajúcom svete sme vystavení mnohým podnetom, ktoré zaťažujú nervový systém. V každodennom zhone pracuje každý s časom, snaží sa dohnať nedoplatky a ostatných ľudí a prenasleduje hmotné statky, úspech a šťastie.

Stres je populárne ochorenie 21. storočia

V našom rýchlo sa rozvíjajúcom svete sme neustále vystavení mnohým podnetom, ktoré zaťažujú náš nervový systém. V zhone každodenného života pracuje takmer každý s časom, snaží sa dohnať nedoplatky a ostatných ľudí a prenasleduje hmotné statky, úspech a šťastie. Slovo stres má pre väčšinu ľudí negatívny význam – prichádza na nervozitu, napätie, ale nezaškodí vedieť, že existujú aj pozitívne zdroje stresu, ako je hudba, tanec, smiech, láska, obľúbená zábava, zábava. koníček a tak ďalej.

Čo môže spôsobiť stres v negatívnom zmysle?

-privátne, rodinné problémy
-pracovné alebo školské problémy
-materiál a sociálne problémy
-choroby
-psychiatrické poruchy
-monotónny životný štýl
-priveľké očakávania
– prenasledovaný životný štýl
– nedostatok pokoja a odpočinku
– pretrvávajúci hluk

Príznaky:

neustála nervozita, netrpezlivosť, podráždenosť, náchylnosť na choroby, srdcovo-cievne ochorenia, choroby horných dýchacích ciest, tráviace ťažkosti, infekcie kože, problémy s nervovým systémom, nespavosť, vypadávanie vlasov, nechutenstvo alebo zvýšená chuť do jedla … atď.

Kedy stresujúca reakcia funguje?

Keď na nás budú vznesené nároky, zvyčajne nastane stresujúca reakcia. Stres je inherentnou hnacou silou života, ale musíme sa ho naučiť prekonávať. Stres úzko súvisí s agresiou. (Spomeňte si na scény z filmu Falling Down z roku 1993 v hlavnej úlohe s Michaelom Douglasom alebo z najnovšieho filmu Unhinged, v ktorom Russel Crowe stráca kontrolu.) Ak nedokážeme zvládnuť stresové situácie, ktorým čelíme, depresia, úzkosť, strach, môže viesť k oslabeniu imunitného systému. Pravidelný stres urýchľuje starnutie tela.
Štatistika
-V roku 2011 bol každý 10. deň voľna v Nemecku braný s ohľadom na stres.
-2008-2009 France Telekom spácha 39 samovrážd v dôsledku stresu spôsobeného reštrukturalizáciou spoločností
-V 27 členských štátoch EÚ stres z práce vystavuje štvrtinu pracovníkov riziku.
-V USA je každý deň kvôli stresu neprítomný 1 milión ľudí.

...

Zníženie hlasitosti:

Akustika výrazne ovplyvňuje udržiavanie pozornosti a pokoja. Preto nezáleží na tom, ako je dané miesto akusticky upravené. Preto stojí za to použiť materiály pohlcujúce zvuk, napr .: panel pohlcujúci zvuk, akustický panel, akustikpanel,  akustický koberec, clona pohlcujúca zvuk.

Hluková záťaž

Dlhodobý hluk a hluk v prostredí sú nevyhnutné. Mnohokrát, dokonca aj v noci, nemôžeme pokojne relaxovať kvôli neustálym infiltrujúcim zvukom. Doprava, staveniská, zvuk hádok so susedmi alebo neustále zvuky pozadia v kanceláriách bohužiaľ znemožňujú ticho. Ak sa nedokážeme správne uvoľniť, budeme unavení, malátni a zhorší sa náš pracovný výkon a nálada. V tomto stave je ťažšie bojovať proti stresu.

Čo môžeme urobiť, aby sme prekonali stres?

Máme len málo príležitostí na vytvorenie úplného duševného pokoja okolo nás a na vytvorenie ideálnych podmienok vo všetkých oblastiach nášho života. Existujú faktory, ktoré nemôžeme ovplyvniť, ale pre svoje zdravie a harmonický stav mysle sa nevyhnutne musíme chrániť pred stresom. V žiadnom prípade by sme nemali v boji proti stresu používať drogy, ktoré ovplyvňujú myseľ, alkohol a drogy! Nefajčíme a buďme závislí na sladkostiach! Tieto činnosti namiesto poskytovania riešenia spôsobujú iba ďalšie problémy. Tu je niekoľko tipov, ktoré je potrebné vziať do úvahy:
• Pokúste sa analyzovať problémy a myslieť na možné riešenia!
• Nepanikárte, verte si! Ak niečo nefunguje, nevzdávaj to, vstaň a skús to znova!
• Vytvorte pokojný a pokojný domov: s príjemným, útulným vybavením a príslušenstvom na potlačenie hluku môžeme v našom byte vytvoriť ostrov pokoja.
• Vysťahujte sa niekoľkokrát, choďte na čerstvý vzduch!
• Cvičte pravidelne!
• Počúvajte svoju obľúbenú hudbu, ktorá sa vypína a na zdravie!
• Nájdite zábavné hobby, voľnočasové aktivity!
• Pozitívne myslenie je veľmi dôležité! Nenechajte sa chytiť každou malou ťažkosťou alebo hádkou!
• Stravujte sa zdravo a vedome!
• Oceňujeme malé potešenia a krásu života!