Používate fén len na sušenie vlasov? Neuveríte, čo dokáže s vaším nábytkom aj oblečením!

Fén obvykle slúži na rýchle a pohodlné vysušenie vlasov, alebo na vyformovanie účesu. Vedeli ste však, že táto šikovná vecička má omnoho širšie možnosti využitia? Pozrite sa, s čim všetkým vám obyčajný fén môže pomôcť.

Fén obvykle slúži na rýchle a pohodlné vysušenie vlasov, alebo na vyformovanie účesu. Vedeli ste však, že táto šikovná vecička má omnoho širšie možnosti využitia? Pozrite sa, s čim všetkým vám obyčajný fén môže pomôcť.

Odstráni nepekné stopy z dreveného nábytku

Niekedy sa stane, že na stôl položíme šálky s horúcou kávou a na nábytku ostanú nepekné bledé fľaky. Odstránite ich jednoducho pomocou fénu. Nastavte ho na najvyšší výkon a nasmerujte vzduch priamo na škvrnu. Môže to trvať niekoľko minút, ale bledé stopy budú spoľahlivo z povrchu stola preč.

Posteľ nafúknutá raz-dva

Ak nemáte poruke pumpu a potrebujete rýchlo nafúknuť posteľ, pomôže vám fén. Nastoknite naň vrchnú časť z plastovej fľaše (pre presnejšie smerovanie vzduchu) a upevnite lepiacou páskou. Potom priložte k otvoru na posteli a nastavte fúkanie studeného vzduchu. O pár minút je posteľ pripravená.

Ušetrí zbytočnú bolesť

Odstraňovanie náplasti môže byť niekedy poriadne bolestivé. Ak si chcete zbytočnú bolesť ušetriť, použite fén. Stačí ak budete na náplasť chvíľu fúkať teplý vzduch. Náplasť potom odstránite ľahko a bez bolesti.

Pomôže šetrne otvoriť obálku

Zalepili ste obálku ale spomenuli ste si, že ste do nej zabudli vložiť niečo dôležité? Žiaden problém. Vezmite fén a pomaly otvárajte obálku s tým, že na ňu smerujte teplý vzduch z fénu. Otváranie pôjde jednoducho a nemusíte sa obávať, že obálku poškodíte.

Rozlial sa vám vosk na koberec?

Na znečistené miesto uložte 2 papierové utierky a zapnite fén. Teplým vzduchom prechádzajte po utierkach, pritlačte a tento postup opakujte dovtedy, kým na koberci nebude po vosku ani stopy.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Pokrčené oblečenie vyrovnáte aj bez žehlenia

Na pokrčené oblečenie nastriekajte rozprašovačom vodu. Vysušte teplým vzduchom z fénu a potom jednoducho prejdite po povrchu rukami a vyrovnajte ho. Záhyby sú z oblečenia razom preč.

Nesedia vám okulurie?

Niekedy sa môže stať, že okuliare nám dobre nesadnú a pri bežnom nosení nám prekážajú či dokonca padajú z hlavy. Tento problém vyrieši opäť fén. Zahrejte bočný rám okuliarov a vytvarujte tak, aby vám okuliare na hlave pevne držali. Vďaka teplému vzduchu sa materiál stane poddajným a môžete ho ohýbať podľa potreby.

Majte ho vždy poruke

Na skladovanie fénu použite kus obyčajnej PVC trubky. Je to veľmi praktické a jednoduché riešenie, vďaka ktorému budete mať fén vždy poruke.

Foto: pixabay