Pásik papiera a špáradlo: To je všetko, čo potrebujete na výrobu najúžasnejších dekorácií a darčekov pre vašich drahých!

Jednoduchý postup s ohromujúcim výsledkom!

Chcete pre svojich blízkych vytvoriť niečo špeciálne? Vykúzlite pre nich najkrajší darček pomocou tejto úžasnej techniky.

Technika Quillingu pozostáva z dlhých úzkych pásikov papiera, špáradla (klincov,šidla, alebo iných objektov na navinovanie) a lepidla, z ktorých pod rukami šikovných ľudí vznikajú doslova až omračujúce kreácie. Od ornamentov, cez šperkovnice, dózy až po ozdobné karty. Pomocou tejto techniky robiť skutočne všetko, čo vám príde na um.

Viac, ako tvorenie

1-1

Qulling vyžaduje trpezlivosť, avšak je jednoduchý a nepotrebujete naň žiadne špeciálne zručnosti ani postupy. Ide v postate o stáčanie, lepenie a formovanie do rôznych tvarov.

Navyše, Qulling precvičuje jemnú motoriku a drobné svaly na rukách, čím zlepšuje krvný obeh. Tiež pôsobí antistresovo a je vynikajúcou uvoľňujúcou činnosťou po náročnom dni v práci.

Ako na to?

Potrebujeme:

Pásiky papiera s hrúbkou 3-7 mm

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Špáradlo, šidlo alebo niečo na navíjanie

Lepidlo

Postup:

2-2

Začneme s tenkým prúžkom papiera, ktorý chytíme medzi palec a ukazovák. Pomocou špáradla alebo šidla koniec papiera zakrútime tak, aby ostal zahnutý.

3-1

Zahnutú špičku navinieme na šidlo. Pevne navíjame celý pásik. Keď je priemer kruhu, ktorý nám takto vznikol približne 3-4 mm. Šidlo alebo špáradlo vyberieme.

4-1

Krúžok papiera pevne chytíme medzi palec a ukazovák, aby sa nám kruh nerozpadol.

Postupne kruh uvoľníme tak, aby sa rozvinul – je však potrebné držať koniec papiera.

5-2

Keď je kruh rozvinutý do dostatočnej šírky, prilepíme uvoľnený koniec papiera, jemne stlačíme a jeden koniec oválu, ktorý takto vznikol natiahneme do tvaru kvapky (slzy).

6-1

7-1

Na začiatok môžete napríklad vytvoriť viacero rovnakých tvarov a spojiť ich do jedného objektu. Alebo môžete vytvárať rôzne tvary a vytvárať abstraktné ornamenty.

8-1

Úžasné kreácie, ktoré môžete Quillingom vytvoriť aj vy:

9-2

12

10-1

11

15

13

maxresdefault