Olivový olej nepatrí len do kuchyne. V záhrade pomôže vyriešiť veľmi nepríjemný problém

Tušili ste, čo dokáže olivový olej v záhrade?

Olivový olej – vynikajúca ingrediencia, ktorú pravidelne používa v kuchyni čoraz viac ľudí. Za jeho popularitu môže nielen špecifická chuť ale aj obsah zdraviu prospešných živín, vďaka ktorým sa tento olej radí medzi takzvané zdravé tuky. Už skôr sme sa presvedčili, že olivový olej nepatrí len do kuchyne. Pomôže pri čistení, navráti lesk koženým topánkam a vynikajúco poslúži aj v otázkach krásy. Tušili ste však, že ho môžete využiť aj v záhrade?

Pomôže s voškami na dlhú dobu

Tento rok je s voškami v záhradách veľký problém. Pochutnávajú si na kvetoch a ničia našu budúcu úrodu ovocia a zeleniny. Okrem iných prírodných metód, ako sa malých votrelcov zbaviť, je vynikajúcou možnosťou použiť na ne olivový olej. Zmiešajte olivový olej s trochou saponátu a prelejte do fľaše s rozprašovačom. Nastriekajte túto zmes na rastliny postihnuté voškami a o pár dní po nich neostane ani stopy.

Odoženie krtka

Ak vám v záhrade robí neplechu tento podzemný cestovateľ, môžete ho jednoducho vyhnať z vášho pozemku pomocou olivového oleja. Jeho arómu totiž krtko cíti už z diaľky a keďže mu vôbec nevonia, poberie sa kade ľahšie. Na starú handričku naneste trochu olivového oleja a handričku natlačte do krtinca. To bude pre krtka jasný signál, že v záhrade nie je vítaní.

Ochráni pred hrdzou

Z času na čas je dobré ošetriť pracovné nástroje pred hrdzavením. Účinnou metódou je na očistený povrch naniesť trošku oleja a rozotrieť – najviac na miesta, kde sa ukazuje hrdza. Predĺžite tak nielen životnosť vášho náradia, ale zároveň mu dodáte aj pekný lesk.

využitie olivového oleja v záhrade

Okrasné rastliny budú žiariť

Olivový olej skvele poslúži aj pre vaše izbové rastliny. Ak chcete, aby mali krásne lesklé a žiarivé listy, pokropte handričku niekoľkými kvapkami olivového oleja a prejdi po povrchu listov. Táto jednoduchá metóda im dodá žiarivý lesk na dlhú dobu.

...

Aj pre vášho domáceho miláčika

Olivový olej poskytne vášmu štvornohému domácemu miláčikovi perfektnú a účinnú starostlivosť. Ak má poranené či popraskané vankúšik na labkách, alebo podráždenú pokožku, potrie mu tieto miesta olivovým olejom. Olej rýchlo pomôže a ošetrí bolestivé miesta, aby sa váš psík mohol opäť bezstarostne tešiť zo života. :-)