Pred rokmi mu ju poradila mama a som je dodnes vďačná: Táto rastlina by mala byť v každom dome, lieči a netreba sa jej ani dotknúť!

Túto rastlinu mi pred rokmi poradila moja mama. Povedala mi, že je to ideálna voľba pre mňa - nenáročná a aj keď ju zabudnem poliať, prežije to. To som ale ešte netušila, aká je jej skutočná hodnota v domácnosti. 

Túto rastlinu mi pred rokmi poradila moja mama. Povedala mi, že je to ideálna voľba pre mňa – nenáročná a aj keď ju zabudnem poliať, prežije to. To som ale ešte netušila, aká je jej skutočná hodnota v domácnosti.

Zelenec chochlatý: je ťažké nájsť človeka, ktorý by sa s touto rastlinou nikdy nestretol. Ak ju aj nepestujete doma, určite ste ju videli u svojej babičky, či u známych v byte. Alebo ju možno má v kancelárii váš kolega. Táto nenápadná rastlinka si však rozhodne zaslúži pozornosť. Okrem nenáročnej starostlivosti, schopnosti prežiť aj v zhoršených svetelných podmienkach a atraktívnemu vzhľadu, však tohto ukrýva omnoho viac!

Vylieči vzduch vo vašom dome

1 (1)

Mnohé izbové rastlinky sa v súčastnosti pestujú aj pre svoje liečivé vlastnosti a blohodárny vplyv na svoje okolie a zdravie človeka. Patrí k nim napríklad aloe vera, kalanchoe či tučnoslist (crassula). Zelenec chocholnatý (Chlorophytum comosum)  je však vo svojom priaznivom vplyve na zdravie doslova neprekonateľný. Zelenec dokáže každú miestnosť vyčistiť od toluénu, xylénu, formaldehydu, benzénu aj oxidu uhoľnatého.

Zelený likvidátor baktérií

Táto rastlina má totiž úžasnú silu v porovnaní s inými, vyčistiť vzduch od škodlivých látok. Pôsobí ako zelený vysávač, ktorý doslova vťahuje baktérie, škodlivé látky, spóry a nečistoty, ktoré sa nám v interiéri denne dostávajú do dýchacích ciest. Táto rastlina robí z vášho zdravšie prostredie aj v tom, že eliminuje smog, ktorý sa nám najmä v mestách dostane aj do bytov a kancelárií. Preto je vždy dobré mať ju nablízku.

2

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Je známe, že táto zelená čistička vzduchu pohlcuje oxid uhoľnatý, acetón, čpavok, benzén, formaldehyd, dusík a dokáže zlikvidovať až 80% choroboplodných zárodkov, ktoré sa vyskytujú v ovzduší.

3

Niet divu, že NASA predložila návrh na použitie Tento rastliny na čistenie vzduchu v orbitálnych staniciach.

Znižuje stres a pomôže vám lepšie spať – kým vy odpočívate, rastlina likviduje alergény a čistí vzduch od toxínov a látok, ktoré spôsobujú dýchacie ťažkosti počas noci. Ja ju mám v spálni, na chodbe aj v kuchyni. Je príjemná na pohľad, nenáročná a ohromne užitočná – podľa mňa najlepšia izbovka na svete!

zdroj: takprosto