Po lete dostali naše päty zabrať. Zázračný starý recept vás zbaví suchej a popraskanej pokožky

Drsná pokožka na chodidlách, prevažne pätách, trápi mimoriadne veľa ľudí. Dôvodom môže byť individuálna predispozícia, nedostatok vitamínov, nepohodlná obuv, nesprávna hygiena či dokonca hubové infekcie.

Ak chcete s týmto problémom efektívne bojovať, je v prvom rade potrebné určiť príčinu zhrubnutia pokožky a následne prijať adekvátne opatrenia, pretože časom môže tento problém vyústiť až do prasknutia kože, čo je nielen neestetické, ale aj veľmi bolestivé.

Ak potrebujete efektívny nástroj, ktorý by odstránil hrubú kožu, zahojil praskliny a zbavil vás hubových infekcií, máme pre vás recept, ktorý vám prinavráti prirodzenú hebkosť pokožky na chodidlách.

Masť na päty

Masť sa skladá z vajec (zdroj lecitínu, ktorý napomáha pri hojení rán a pôsobí ako regeneračné činidlo), masla (urýchli zmäknutie pokožky a dodá jej potrebné vitamíny) a octu, ktorý odstráni odumreté kožné bunky a má protiplesňové vlastnosti.

mast-popraskane-paty

Zloženie

[line_list]

...
  • 1 vajce
  • 70% ocot
  • 200 gramov masla

[/line_list]

 

 

Príprava

  1. Vajíčko umyte, dajte ho v celku do pohára a zalejte octom tak, aby bolo celé v octe. Nechajte v tme po dobu 5 dní.
  2. Po uplynutí tejto doby sa škrupina rozpustí, čo spoznáte podľa usadeného sedimentu na spodku nádoby.
  3. Vajce opatrne vyberte lyžicou a uložte do inej nádoby. Vajce pôsobením octa bude mať rovnaké vlastnosti, ako keby bolo uvarené. Pokryté bude jemným filmom.
  4. Pridajte maslo a všetko dôkladne premiešajte. Takto pripravenú masť dajte do uzatvárateľnej nádoby a skladujte ju v chlade.

Masť aplikujte pred spaním na suché a popraskané päty. Snažte sa však masť neaplikovať na miesta, kde je pokožka jemná.

Na ošetrené miesto prilepte leukoplast, ako vidíte na obrázku. Pokiaľ nemáte k dispozícii tento typ leukoplastu, na chodidlá si obujte igelitové tašky a na vrch ešte ponožky. Môžete ísť pokojne spať.

V ranných, alebo ideálne dopoludňajších hodinách si nohy umyte teplou vodou a mydlom a dôkladne osušte.

Tento postup opakujte po dobu niekoľkých dní, kým sa nedostavia požadované účinky.