Ak vás v chalupe prekvapili myši, nemusíte hneď siahať po chemických jedoch: Táto jednoduchá zložka vás ich zaručene zbaví!

Nájsť si v chalupe, či dome myši, to nie je nič príjemné.

Ak sa ich chcete zbaviť rýchlo a jednoducho, bez použitia pascí a škodlivej chémie, pozrite si tento návod z youtube

Potrebujeme:

2 sušienky

1,5 ČL kypriaceho prášku alebo sódy bikarbóny

1 ČL VapoRub masti proti kašľu alebo vazelíny

...

Postup:

Sušienky rozmrvíme na prášok, pridáme kypriaci prášok alebo sódu bikarbónu a lyžičku masti.

Dobre premiešame, aby nám vznikla kompaktná hmota.

Z tej vyformujeme malé guličky, poukladáme na tanieriky a rozložíme na rôzne miesta po dome.

Hotovo!

Táto jednoduchá návnada vám pomôže zbaviť sa myší!

Ďalšie triky, ktoré fungujú

Octové guľky

Skontrolujte, či doma máte niekde voľný prístup k jedlu, miesta, kde máte omrvinky a zvyšky potravín. Šajzu a miesta, kde skladujete jedlo vyčistite jedným dielom octu a jedným dielom vody. Vysajte svoj domov pomocou vysávača a vyčistite všetky miestnosti, aby ste odstránili stopy potravín, ktoré by mohli prilákať myši a ďalšie hlodavce.

Pripravte si vatové guľôčky až tesne pred tým, než ich použijete, pretože vôňa octu bude najsilnejšia. Dajte si plastové rukavice. Vatová guľôčka musí byť celkom napitá octom. Opakujte túto techniku ​​pre toľko vatových guľôčok, koľko potrebujete. Ja som rozložila doma asi 10 kusov – nebojte sa, nebudete ich cítiť.

Vložte  guľôčky z vaty do všetkých oblastí, kde ste videli myši, alebo stopy po nich – napríklad v skrinkách, pod umývadlom, na policiach, za kachlami, kuchynskou linkou.….. Vtlačte guľky aj do škár a na miesta, cez ktoré sa myši môžu dostať do interiéru.

Vymeňte guľky, keď vyzerajú, že sú už suché a už z nich necítiť ocot. Po pár dňoch sa stopy po myšiach stratili a celú zimu som ich u nás nevidela. Ak chcete efekt vylepšiť, odporúča sa používať mätový ocot!

Ak doma prestanete nachádzať stopy po myšiach (omrvinky, myší trus), guličky si splnili svoju úlohu. Prípadne ich môžete z času na čas zopakovať kvôli prevencii. Ide naozaj o výborný spôsob boja proti myšiam, pretože ich len odplašíte – neznášajú vôňu octu – a priamo ich nazahubíte. Len jednoducho prestanú mať záujem o vás domov. Octoví zápach im totižto veľmi dráždi dýchacie cesty a komplikuje im orientáciu v priestoru.

Namiesto chemikálií stavte na silu prírody

Ľudia si často myslia, že jedinou možnosťou, ako sa nechcených podnájomníkov zbaviť, je pomocou chemikálií alebo mechanických pascí. My vám však prezradíme celkom neškodný spôsob, ktorý neškodí vám a dokonca nezabije ani samotné zvieratá, ale zabezpečí že, myši váš domov veľmi rýchlo opustia a viac sa nevrátia.

Mäta prieporná

Vôňa mäty je pre väčšinu ľudí príjemná, upokojujúca a svieža.

Pre myši je však táto vôňa neprijateľná a z prostredia, v ktorom túto aromatickú rastlinku zacítia, sa  rýchlo porúčajú. Najjednoduchšou metódou je použiť mätový esenciálny olej, ktorý váš byt krásne prevonia a zároveň vypudí myši z domu.

Postupujte tak, že niekoľko kvapiek oleja nakvapkáte na kúsok vaty a rozmiestnite na miesta, kde sa zvyknú myši zdržiavať – predovšetkým pri stenách, za regálmi alebo v poličkách.

Myši neznášajú kapsaicín

Kapsaicín je látka, ktorá sa vyskytuje v pálivých papričkách – jeho najvyšší obsah nájdeme v kajenských papričkách alebo tabascu. Z papričiek si vyrobíme veľmi pikantný sprej, ktorý myši z vášho domu vyženie rýchlo a spoľahlivo.

Papričky nasekáme nadrobno alebo vložíme do kuchynského robota a rozmixujeme.

Potom papričky zalejeme 2 a ½ litra vriacej vody. Necháme lúhovať 24 hodín, prelejeme do fľaše s rozprašovačom a postriekame miesta, kde sa myši zvyknú v našom dome zdržiavať. Po dvoch dňoch miesta, kde sme tekutinu nastriekali umyjeme a opäť nastriekame. Pre myši je kapsaicín extrémne nepríjemný a rýchlo sa budú z jeho blízkosti ponáhľať preč. Nezabudnite pri práci s papričkami a sprejom použiť ochranné rukavice.

Domáci miláčikovia pomôžu tiež

Mačky alebo psy  dokážu v prípade boja proti myšiam veľmi dobre poslúžiť. Spoľahlivo ich zacítia a nedajú pokoj, kým sa myši z vášho domu nepoberú kade-ľahšie. Pre myši je tiež prostredie v ktorom sa vaši miláčikovia nachádzajú nebezpečné pre plánovanie budúcej rodiny.

 

 

Foto: tjn