7 tipov ako prevoňať domov bez chémie

V našom domove sa chceme cítiť skvele. K tomuto pocitu patrí nielen oku lahodiace domáce prostredie, ale aj príjemná vôňa. Prinášame vám 7 tipov, ako vniesť do domova krásnu vôňu bez chemických prostriedkov z obchodu. Pomôže vám príroda.

V našom domove sa chceme cítiť skvele. K tomuto pocitu patrí nielen oku lahodiace domáce prostredie, ale aj príjemná vôňa. Prinášame vám 7 tipov, ako vniesť do domova krásnu vôňu bez chemických prostriedkov z obchodu. Pomôže vám príroda.

Eukalyptus

eucalyptus

Vôňa eukalyptu vnesie do vášho domovu relaxačnú a uvoľňujúcu vôňu, akoby ste práve relaxovali v luxusných kúpeľoch. Vynikajúci ti je zavesiť si niekoľko vetvičiek eukalyptu na sprchovaciu hlavicu vo vašej kúpeľni. Teplá voda počas sprchovania zvýrazní úžasnú vôňu eukaliptu a maximalizuje tak relaxačný účinok.

Šišky

cinnamon-pinecone

Do vášho bytu vnesú jemnú vôňu lesa. Zo šišiek môžete tiež vytvoriť krásne prírodné dekorácie, ktoré sa skvele hodia do predsiene alebo obývačky.

Citrónové kocky

Citrus-Disposal

...

Vôňa zapáchajúceho odpadu v kuchyni či kúpeľni dokáže zamoriť ovzdušie v celom byte. Aby ste boli na tieto nepríjemnosti pripravený, vyrobte prírodnú zbraň, ktorá so zápachom hravo zatočí. Do formy na ľad  dajte kúsky citrónu a ocot. V prípade potreby dajte zmrazenú kocku na odtok a po zápachu nie ej o chvíľu ani stopy.

Sušené bylinky

Herbs

Najjednoduchší a najlacnejší spôsob ako dostať do bytu príjemnú vôňu. Sušené bylinky zavesené vo vašom byte sú nielen skvelým a lacným osviežovačom vzduchu, ale zároveň sú aj veľmi peknou dekoráciou, ale pomôžu vám vyhnať z bytu nezvaných návštevníkov, akými sú mole, muchy či iný otravný hmyz.

Citrón a bazalka

Lemon-Spray

Kombinácia je citrónu a bazalky je nielen osviežujúca, ale pôsobí tiež uvoľňujúco a relaxačne. Tieto dve vône sa skvele dopĺňajú a navyše, ak ich skombinujte napríklad s octom alebo alkoholom, získate aj skvelý čistič do domácnosti.

Aloe vera

aloe_vera

Aloe vyčistí vzduch vo vašom byte a zároveň v ňom jemnú vôňu, ktorá vás bude sprevádzať počas celého dňa. Okrem toho aloe ničí aj zdraviu škodlivé toxíny, ktoré sa koncentrujú v interiéry a jeho prítomnosť tak prospieva aj vášmu zdraviu.

Mohlo by vás zaujímať aj: 3 nápady na domáci osviežovač vzduchu, ktorý nestojí takmer nič!

Paradajková šťava

Šťava z paradajok je vynikajúci prostriedok, ktorý odstráni zápach z chladničky. Stačí, ak dáte do chladničky misku s paradajkovou šťavou a necháte pôsobiť pár hodín. Rovnako dobre pôsobí paradajková šťava aj na odstránenie zápachu z plastových nádob.

Vyrobte si domáci osviežovač v spreji

Lacný, rýchly a veľmi účinný spôsob ako vniesť do bytu príjemnú vôňu vždy, keď ju budete chcieť.

Potrebujeme:

Destilovanú vodu

1 lyžicu jedlej sódy

5-6 kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja (levandula,mäta, cytrusy…)

Ako na to:

Jedlú súdu nasypeme do malej misky a pridáme niekoľko kvapiek esenciálnych olejov. Dobre premiešame lyžicou.

Zmes nasypeme do prázdne nádoby od voňavky alebo fľaše s rozprašovačom a zalejeme destilovanou vodou až po vrch a pretrepeme.