Nedá sa vám zaspať a často sa budíte? Vyskúšajte perfektný trik, ktorý používajú v detských nemocniciach v Nemecku!

Ťažkosti so spánkom a zaspávaním sú novodobým masovým fenoménom, ktorý trápi čoraz viac ľudí aj v mladších vekových kategóriách. Výnimkou nie sú dokonca ani deti.

Ťažkosti so spánkom a zaspávaním sú novodobým masovým fenoménom, ktorý trápi čoraz viac ľudí aj v mladších vekových kategóriách. Výnimkou nie sú dokonca ani deti.

Najčastejšou príčinou týchto problémov je dlhodobý stres, ktorý pôsobí na telo aj psychiku rovnako zničujúco, ako napríklad závažné chronické ochorenia. S cieľom vyriešiť tento problém siaha čoraz viac ľudí po liekoch, ktorých užívanie môže viesť k celej rade ďalších komplikácií. Prinášame vám preto špeciálny trik, ktorý používajú pre dobrý spánok detí v mnohých nemocniciach v Nemecku aj v iných krajinách. Okrem detí však skvele účinkuje aj u dospelých ľudí.

Vyrieši to prikrývka

Nie však obyčajná, ale prikrývka rovnomerne vyplnená vreckami s rôznou výplňou – fazuľkami, hráškom, ryžou alebo plastovými guľôčkami. Zdá sa vám to zvláštne či dokonca uletené? V skutočnosti ide o veľmi účinný trik, ako oklamať nepokojnú psychiku zmietanú stresom a nepokojom.

9d404dd3a54e49f395ccf4b9a2e26b65-600x800

Prečo to funguje?

Výplň rovnomerne rozložená po celej ploche deky alebo inej prikrývky, vytvára na telo príjemný tlak. Ten pôsobí upokojujúco, dáva pocit istoty a zároveň aj príjemnej masáže. Všetky tieto faktory vám pomôžu zaspať nielen rýchlejšie, ale dosiahnuť aj omnoho hlbší neprerušovaný spánok počas celej noci.

Tlak vytvorený takouto prikrývkou má však účinok na hormóny – konkrétne na hormón serotonín a hormón spánku melatonín. Jemný tlak na telo stimuluje vylučovanie oboch hormónov v rovnováhe – čo vedie k spánku. To je v podstate rovnaký efekt, aký dosiahnete po užití lieku na spanie.

aa3b438846824a5de1fa3a5a775d31a9-450x800

Tieto prikrývky však nie sú prínosné len pre ľudí s poruchami spánku, ale vynikajúco sa osvedčili aj u autistických detí alebo detí s hyperaktivitou.

Ako prikrývku vyrobiť?

Ak chcete podobnú prikrývku vyrobiť aj vy, je to veľmi jednoduché. Najskôr je potrebné vytvoriť jednotlivé množstvá náplne do ktorých naplníte vybrané materiály – ryžu, strukoviny, alebo umelé guľôčky. Vrecká potom všijeme do vnútra prikrývky, alebo môžete vytvoriť celkom novú prikrývku alebo deku. Všetky vrecká by mali obsahovať rovnakú hmotnosť a celková hmotnosť deky by nemala presiahnuť 10% váhy jedinca, ktorému je deka určená. Deky s výplňami by nemali používať jedinci s obehovými alebo dýchacími ťažkosťami.

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Michaela Trogárová

Michaela Trogárová

Veľmi rada sa podelím o svoje nápady a ešte radšej privítam vaše názory a pripomienky k mojim nápadom. :)

Dnes najobľúbenejšie