Zvyšky nevyužitej látky a nenosené oblečenie nevyhadzujte! Mrzelo by vás to, keď uvidíte, ako krásne sa dajú využiť.

Ak ste doma našli nejaké nevyužité látky, poradíme vám, čo s nimi. Netýka sa to len kusov látok z metrového textilu, pokojne môžete zrecyklovať aj látky z oblečenia, ktoré už nenosíte. Bola by škoda vyhadzovať ho. Aj z malého kúsku látky môžete vyčarovať vec, ktorá vám, alebo niekomu z rodiny ešte urobí veľkú radosť. Pozrite si najkrajšie inšpirácie, ako takéto kúsky látok využiť.

Prekrásne vence z látky!

diy-napad-navod-latkovy-pleteny-veniec-07

Potrebujeme:

  • kúsky látky (perfektne využijete aj menšie zvyšky)
  • duté vlákno alebo vatu,
  • ihlu a niť,
  • nožnice,
  • pravítko alebo meter,
  • ceruzu,
  • dlhý tenký predmet, napríklad ihlicu,
  • dekoratívna stuha na zavesenie

Postup:

1. Látku prevráťte na opačnú stranu, načrtnite si na ňu tri obdĺžniky veľkosti 10 x 100 cm (pri tejto veľkosti bude mať samotný venček priemer 35 cm) a vystrihneme ich.

diy-napad-navod-latkovy-pleteny-veniec-01

2. Obdĺžniky látky prehneme pozdĺžne na polovicu a z vnútornej strany ich zošijeme – najskôr z dvoch strán. Vznikne nám dlhé “vrecko”, ktoré prevrátime a vyplníme dutým vláknom alebo vatou. Pomocou ihlice výplň zatláčame dovnútra. Potom koniec zašijeme. Tento postup opakujeme trikrát.

diy-napad-navod-latkovy-pleteny-veniec-02

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

3. Keď máme všetky valčeky z látky hotové, zošijeme ich na jednom konci. Potom z nich upletieme vrkoč, stočíme ich do venčeka a prišijeme jeho dva konce.

diy-napad-navod-latkovy-pleteny-veniec-03

4. Miesto zošitia prekryjeme kvetinovou aplikáciou. Na jeden kvietok budeme potrebovať 6 kruhov látky s priemerom 10 – 12 cm.

5. Najskôr si vyrobíme 5 lupeňov. Látkový kruh preložíme na polovicu tak, aby vrchná strana látky ostala viditeľná a jednoduchým stehom prešijeme celý oblúčik. Potom niť zatiahneme, látka sa nazberká a nám ostane v ruke prvý lupienok. Urobíme uzlík, ale niť neodstrihneme – navlečieme na ňu ďalší polkruh. Postup opakujeme kým nevytvoríme 5 spojených lupeňov.

diy-napad-navod-latkovy-pleteny-veniec-04

6. Kvet dokončíme vyrobením jeho stredu. Kruh látky položíme na stôl tak, aby vnútorná strana látky smerovala hore a prešijeme ho po obvode jednoduchým (predným) stehom. Potom niť zatiahneme a snažíme sa formovať z látky guličku, ktorú vyplníme dutým vláknom alebo vatou a niť úplne zatiahneme – tým guličku zatvoríme. Prešijeme ju niekoľkokrát, aby sa neotvárala a potom ju prišijeme ku kvetinovým lupeňom.

diy-napad-navod-latkovy-pleteny-veniec-05

7. Ďalší ozdobný kvet na veniec vyrobíme takto.

diy-napad-navod-latkovy-pleteny-veniec-06

8. Kvety prišijeme k venčeku. Cez jeho vrchnú časť prevlečieme dekoratívnu stuhu a zavesíme ho.

diy-napad-navod-latkovy-pleteny-veniec-07

Ďalšie krásne nápady

How To Make Scrap Fabric Twine Video Instructions

Blue jeans, crafting, craft hacks, repurpose projects, upcycling projects, popular pin, DIY crafts, DIY projects, easy DIY projects.

What to do with fabric scraps crafts ideas, for kids and adults. Ideas for using fabric scraps, leftover fabric, for no sew and sewing projects. Quick, easy ideas for what to do with fabric scraps.

Ballet Girl Decorative Cushion Cover No.1 (D-74)

Fotka uživatele Manualidades y muchas COSAS MAS.

20 Beautiful Fall Wreaths

Pink and Gray Butterfly Decor nursery wall cover nursery wall | Etsy

fabric fridge letters

Dancing Ballerina Canvas Wall Art - would also make a great greeting card!

These no sew Monster Dolls are a gre at way to use up old scraps and damaged clothes. Also, if you're not super familiar with sewing glues, here's a chance to t…

Naninha Rose no Elo7 | Essência de Canela (5FC0CA)

This weekend is a busy one with the Christmas Makes Day and a Christmas wreath craft party. Perfect for this weather.🌧 If you fancy giving… - -

 

Fall No Sew Fabric Wreath - Add decorations.

DIY Decorated Flower Pots 25+ Easter and Spring Decorations | NoBiggie.net

If you do a lot of sewing or crafting, there’s a good chance you’ve got a collection of fabric scraps left over from your many projects. You might have some great ideas for what to do with that extra fabric, but if you don’t, there’s no reason to toss it. Fabric can be used inContinue Reading...

barrette boutons recouverts

Mini crossbody bag Pdf Pattern, Cell Phone Sleeve Pdf Pattern, Phone pouch mini sling bag DIY, cell phone pouch pdf pattern

Fantastic 15 sewing tips tips are readily available on our web pages. look at this and you wont be sorry you did. #sewingtips

Arts And Crafts Movement Landscape Design Arts And Crafts Movement Summary

Rainbow Hair Clip and Hairband Organizer by TwoSparrowsStudio

42 Super Ideas Sewing Kit Diy Storage Pin Cushions #diy #sewing

Explore Flores e Artes' photos on Flickr. Flores e Artes has uploaded 123 photos to Flickr.

Toilet paper holder is one of the basic necessity of every bathroom. No matter how big or small your bathroom is, you need to have a toilet paper holder that can be used for holding as well as storing toilet paper. There must be something that can keep hold of some extra toilet paper rolls which can be used at the time of need. There are different options available but now day's people prefer to have customized toilet paper holder. So if you are also looking for a DIY toilet paper holder idea th