Semená klíčia za pár hodín a sadenice neochorejú: Môj sused má geniálny ZLEPŠOVÁK na sejbu uhoriek!

Zistite, čo je potrebné, aby ste semienka uhorky namočili tak, aby rýchlo vypučali a získali zdravé sadenice. Uhorky veľmi rýchlo vyklíčia.

Môj sused mal vždy svoj overený zlepšovák, ako ošetriť semienka uhoriek tak, aby rýchlo vyklíčili. Minulý rok som to vyskúšal aj ja na semienkach, ktoré som si zabezpečil z predchádzajúcej úrody. Výsledkom bola najväčšia úroda za posledné roky – vďačím za to najmä extrémne rýchlemu rastu sadeníc, ich sile a odolnosti voči chorobám!

Finta pre rýchle vyklíčenie semien a odolnosť voči chorobám

 

Zistite, čo je potrebné, aby ste semienka uhorky namočili tak, aby rýchlo vyklíčili a získali zdravé sadenice. Uhorky veľmi rýchlo vyklíčia.

Musíte len namočiť semienka do správneho roztoku – 3% peroxidu vodíka.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Dôvodom je, že peroxid vodíka má vo svojom vzorci  atómy kyslíka a je to vynikajúce oxidačné činidlo a dezinfekčný prostriedok.

Riešenie teda nielen urýchli klíčenie semien, pretože peroxid vodíka dokonale zmäkčí šupku semienok, ale tiež odstráni všetky patogénne huby, najmä ak sú semienka neznámeho pôvodu (dajú vám ich susedia alebo si ich zozbierate sami).

Keď sa teda objavia prvé mladé rastliny, budú rásť energicky a zdravo.

Vezmite plytkú nádobu, položte semienka uhorky a zalejte peroxidom vodíka tak, aby kvapalina pokryla semienka najmenej do plochy 5 mm.

Semienka nechajte v roztoku 30 minút alebo niekoľko hodín, kým napučia.

Niekoľko rád:

1. Zmäkčte iba vopred chemicky neupravované semienka (či už sú kúpené, alebo ste si ich pozbierali sami). Ak ste si kúpili semienka a vidíte, že sú určitej farby alebo sú v škrupine, nemali by byť ošetrené týmto spôsobom, pretože už boli spracované a sú pripravené na siatie na otvorenom poli.


2. Ak po namočení semien zostane časť pri dne nádoby a časť zostane na povrchu, nemusíte sa obávať, že všetky semená na povrchu sú nekvalitné.

Počkajte 30 minút, kým škrupina nezmäkne. Ak medzitým semená nezostúpia na dno, znamená to, že nemá zmysel ich vysievať, nevyklíčia.

Ošetrené semienka vysejte ako zvyčajne, veľa šťastia!

Video návod!

 

Foto: pixabay