Žena zbiera staré hrdzavé náradie. Pozrite sa, čo z neho vytvára!

Ľudia z ďalekého okolia vedia, že staré náradie sa nevyhadzuje, ale nosí do dielne k žene menom Danice Bizot. Pýtate sa prečo? Pozrite sa, čo z neho vytvára.

Ľudia z ďalekého okolia vedia, že staré náradie sa nevyhadzuje, ale nosí do dielne k žene menom Danice Bizot. Táto žena z New Orleans má totiž veľmi zvláštny, no o to zaujímavejší objekt svoje kreatívnej tvorby.

Staré lopaty, lopatky, motyky, rýle či iné bežné náradie. Všetko toto nepotrebné náradie, ktoré si odslúžilo dlhé roky služby svojím majiteľom, mení žena na krehké umelecké diela. Jej posolstvom je vytvoriť z drsných a obyčajných vecí niečo krásne a jedinečné potom, ako tieto veci už ďalej nemôžu vykonávať funkciu, na ktorú boli vytvorené.

Z drsných nástrojov sa tak stávajú krehké umelecké diela, ktoré svojou krásou, originalitou a precíznym prevedením lákajú pozornosť ľudí nielen z okolia, ale aj z  vzdialených kútov sveta. Umelkyňa s úsmevom na tvári hovorí o tom, ako jej prichádzajú domov balíky s opotrebovanými nástrojmi, niekedy aj z opačnej polovice sveta.

...