Už neriešim zaschnuté kvapky a vodný kameň: Zázrak na čistenie sprchového kúta za centy – 5 minút a vyzerá ako nový!

Sprchový kút je takmer neodmysliteľným vybavením kúpeľne, ktorý používame každý deň. Pokiaľ však ide o jeho čistenie, to nám vie narobiť poriadne vrásky na čele. Zaschnuté kvapky vody, vodný kameň a možno aj zárodky plesne, ktorej sa vo vlhkom a teplom prostredí darí obzvlášť dobre.

Sprchový kút je takmer neodmysliteľným vybavením kúpeľne, ktorý používame každý deň. Pokiaľ však ide o jeho čistenie, to nám vie narobiť poriadne vrásky na čele. Zaschnuté kvapky vody, vodný kameň a možno aj zárodky plesne, ktorej sa vo vlhkom a teplom prostredí darí obzvlášť dobre.

Samozrejme, drahé prostriedky z reklám nemajú ani zďaleka také zázračné účinky, ako prezentuje výrobca, často preto musíme na čistenie rôznych druhov nečistôt používať rôzne čistiace výrobky. Prezradíme vám tajomstvo šikovnej gazdinky, ktorá rozhodne vie, ako si uľahčiť prácu a ušetriť peniaze. Ukáže vám totiž jednoduchú výrobu účinného domáceho čistiaceho prostriedku, ktorý nestojí takmer nič, no jeho výsledky vás presvedčia, že nemá páru. Okrem nečistôt a vodného kameňa, spoľahlivo bojuje aj proti plesni. Navyše, sprchový kút s ním vyčistíte bez väčšej námahy. Neváhajte ho vyskúšať aj u vás doma!

Potrebujeme:

1 šálku octu

1 šálku tekutého prostriedku na riad

Špongiu

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Rukavice

Postup:

Ocot mierne zahrejeme na plameni tak, aby aby bol na dotyk teplý – nie horúci.

Do fľaše s rozprašovačom nalejeme tekutý porstriedok na riad, ocot a uzavrieme. Nádobou netrepeme, ale obsah zmiešame tak, že nádobou otáčame zo strany na stranu.

Prostriedok nanesieme na celý povrch sprchovacieho kúta pomocou špongie. Keď je prostriedok všade, necháme ho pôsobiť 30 minút.

Následne stačí zotrieť studenou vodou a je to. Sprchový kút bude krásne lesklý, dezinfikovaný a bez plesní.

Tipy od vás!

Polovicu citrónu namočte do zmesi octu a soli. Stačí jemne pretrieť povrch a bude lesknúť – navyše máte postarané o krásnu vôňu a dezinfekciu.

Julka V.

Ja používam už roky tento zázrak a čistím s ním všetko sklo v dome. Potrebujeme: 2 lyžice prášku na pranie, 1 lyžicu alkoholu, 1 šálku octu a 1 šálku teplej vody. Všetko zmiešajte v uvedenom tomto poradí a používajte najlepšie, kým je zmes teplá. Použite jemnú stranu špongie. Potom naneste na 5 minút na povrch, nechajte pôsobiť. Opláchnite a zotrite obyčajnou handričkou alebo papierovými utierkami – handra by nemala mať chĺpky. Všetko sa krásne leskne. Odteraz iné čističe nepoužívam!

Renata K.

Podelím sa o super trik môjho manžela. Jednoducho na sklo naniesol prostriedok do áut (tekuté stierače), ktoré sa dávajú v aute na sklo pre lepšiu viditeľnosť aj počas dažďa. Ide o látku, ktorá odpudzuje vodu zo skla tak, že sa na ňom vôbec neudrží a teda sklo nemusíte po sprchovaní zotierať – nie je čo. Ja som sa chytala za hlavu, keď mu to povedal, ale naozaj to funguje. Tieto prostriedky bežne dostať v obchode, na značke nezáleží (my máme Rain X, ale ako hovorím, je to jedno). Takže sprcháč ako nový už dva týždne. Mne by to naozaj nenapadlo, tak snáď to niekomu tiež pomôže.

autor: Miška T.

Na čistenie sprchových hlavíc, skla a armatúr používam toto: rozrieďte 1-3 polievkové lyžice (20-60g) kyseliny citrónovej v prášku v 250 ml vody. Očistite s kvapalinou usadeniny vodného kameňa, alebo ponorte vec určenú na čistenie do kvapaliny. Nechajte dlhšie pôsobiť. Dobre opláchnite, umyte danú vec.

ananonym

Ak chcete, aby bolo sklo v sprchovom kúte a tiež dlaždice lesklé a priehľadné, použite zmes citrónovej šťavy a jedlej sódy. Vytvorte pastu z týchto dvoch jednoduchých prísad a rozotrite po povrchu sprchového kútu a aj dlažby. Žiadna chémia, ktorý dráždi dýchacie cesty, toto funguje lepšie a výsledok vidíte hneď, ako zotriete. Nechajte na povrchu pôsobiť asi 15 minút.

Milada G.

Používam to na sprchový kút, okná aj do auta na sklá. Perfektne to odstráni vodný kameň, ale je to výborné aj napríklad aj na sklo v chladničke. Ak chcete, aby prípravok aj voňal, pridajte nejaký esenciálny olej. Ja ale nič nepridávam, hlavné je, že to má úžasný efekt. Potrebujeme: 1/4 šálky octu, 1/4 šálky liehu, 1 lyžica kukuričného škrobu, 2 šálky teplej vody.  Všetky suroviny zmiešame, samozrejme ak chcete väčšie množstvo, násobte množstvo. Dôkladne pretrepte. Cez rozprašovač striekajte na ploché sklenené povrchy, pokojne aj autosklo. Nevonia tak, ako niektoré drahé chemické prostriedky, no v každom prípade fantasticky vyčistí, chráni a leští. Najlepší aj na zaschnutý vodný kameň!

Petra K.