Zázračný krémový koláč z 3 prísad: Vyskúšala som ho na dovolenke a je neskutočný – 10 minút a máte hotovo!

Z tohtoročnej dovolenky v Chorvátsku som si okrem krásneho opálenia a zážitkov priniesla aj tento skvelý nápad na superrýchly koláčik.

Z tohtoročnej dovolenky v Chorvátsku som si okrem krásneho opálenia a zážitkov priniesla aj tento skvelý nápad na superrýchly koláčik. Deti pýtali niečo sladké a tak som si v rýchlosti našla na nete tento receptík. Je úplne jednoduchý a skutočne chutí výborne. Potrebujete naň len sušienky, kondenzované sladené mlieko a jogurt. Doma budem určite robiť tiež, chutil všetkým!

Rúru sme na apartmáne nemali a tak som si prácu trochu uľahčila.

Potrebujeme:

1 balenie maslových sušienok (rozdrvených)

1 plechovku kondenzovaného mlieka sladeného

1 kg jogurtu (ja som použila obyčajný biely s nižším obsahom tuku)

Postup:

Rozdrvené sušienky som navrstvila na dno sklenenej misy (alebo môžete použiť inú nádobu vhodnú do mikrovlnky). Jogurt som zmeišala so sladeným kondenzovaným mliekom a navrstvila rovnomerne na sušienky. Uhladíme a šup na 5-7 minút do mikrovnky. V mikrovlnke krémová hmota zhustne a bude krásne držať tvar, dokonca sa na vrchu vytvorí jemná krusta. Zároveň krém zjemní sušienky a vytvorí z nich jednodtnú hmotu aj bez masla. Ak ale malo máte poruke, pokojne ho k sušienkam môžete pridať „cesto“ bude ešte chutnejšie. Potom stačí nechať vychladiť a super koláčik máte na svete.

...

V rúre som túto verziu ešte neskúšala, ale určite sa dá pripraviť aj v rúre. Ešte prezradím môj super – jednoduchý cheescake z rúry: 200 g jemného tvarohu (alebo krémového syra), 1 vajce, 1 plechovka kondenzovaného mlieka. Všetko zmiešať a navrstviť na základ z drvených sušienok a rozpusteného masla (na balík sušienok asi 40-50 g rozpusteného masla). Šup do rúry a pečieme 45 minút pri teplote 180 stupňov.

Mirka C.