Neznášate drhnutie kuchyne? Zázračný čistiť bez drhnutia odmastí a vyčistí digestor aj ostatné povrchy!

Odmastí a perfektne vyčistí celkom bez námahy. Na tento zázračný čistiť nepotrebujete nič špeciálne, len 3 suroviny, ktoré máte určite doma!

Kedy ste naposledy čistili filter na vašom digestore? Celý povrch ale filter dostáva poriadne zabrať. Kto by si bol pomyslel, že čistenie môže jednoduchšie, ako ste si kedy mysleli? Stačí použiť 3 prísady z vašej kuchyne, spojiť ich a nechať to kúzlo pôsobiť!

Potrebujeme:

2/3 šálky octu

¼ šálky jedlej sódy

3 lyžice saponátu alebo tekutého mydla

Postup:

Do hrnca nalejme aspoň 5 – 5,5 litrov vody.

...

Vodu preložíme na plameň a necháme zahriať. Pridáme ocot a premiešame a potom po lyžiciach pridávame saponát, kým voda nie je príliš horúca. Premiešame.

Tesne pred tým, ako voda zovrie, pridáme jedlú sódu – sóda príde nakoniec. Dávkujeme tak, že pridáme jednu lyžicu sódy, premiešame a pokračujeme. Postupne pridávame sódu a miešame lyžicou. Keď zmes zovrie, ešte všetko dobre premiešame a zložíme z plameňa.

Filter namočíme do zmesi – ja som namočila a už po 30-sekundách som videla takýto úžasný výsledok. Nechajte však namočené niekoľko minút – podľa toho, ako veľmi znečistený je váš digestor.

Mriežku netreba vôbec čistiť – ak je však veľmi špinavá, použite starú zubnú kefku alebo hubku.

Vyčistený filter prepláchneme vodou a necháme vyschnúť.

Čistič použijeme aj na odmastenie a vyčistenie celého digestoru ale aj iných mastných povrchov v kuchyni. Nezabudnite si na čistenie trochu odložiť bokom – po digestoroch bude tekutina pravdepodobne už príliš špinavá.

Ja používam na všetku nerez, na kachličky na kuchynskej linke aj na samotnú linku. S výsledkom som veľmi spokojná môžem len odporučiť! :-)

zdroj: Elena K./hometalk