Zapichnite plastový príbor do pôdy v záhrade: O tomto triku ste možno ešte nepočuli, no môže vám zachrániť úrodu!

Plastový príbor by už viac nemal končiť v koši. Našlo sa preň využitie, ktoré je omnoho lepšie. Okrem neho by ste však mali poznať aj ďalšie šikovné spôsoby, ako netradične využiť detské plienky, škoricu či škrupiny od vajíčok.

Keď sa vám niekedy dostane do rúk plastový príbor, rozhodne by ste ho nemali vyhadzovať. Možnosť zasadiť ho do záhradky znie možno bizarne, má to však svoje opodstatnenie. Možno sa čudujete, na čo by komu mohla byť užitočná použitá plastová vidlička. Máme však pre vás hneď niekoľko dôvodov, prečo nikdy nemali končiť v koši, ale v záhrade.

Vidličky v záhradke

Ukázalo sa, že plastové príbory sú účinným pomocníkom v snahe zabrániť zvieratám, ktoré môžu vašu krásnu záhradku zničiť na počkanie. Nanešťastie, ako uvádza portál DIYEverywhere, nefungujú ako riešenie proti drobným škodcom, s ktorými zápasí väčšina záhradkárov. Môže však odradiť psíkov pred tým, aby nestúpali po vašej starostlivo pestovanej zelenine alebo okrasných rastlinách, ale aj mačky, ktoré záhradu využívajú často ako svoju toaletu. Možno sa však nájdu aj ďalšie tvory, ktorým zabránia v ich „záškodníckej činnosti“.

Plastový príbor môže nájsť svoje využitie aj v záhrade.

V jednoduchosti je krása, aj úžitok

Každý, kto sadí viacero rastlín, dobre vie, že po čase je ľahké zabudnúť, kde je čo zasadené. Plastové vidličky však môžete vo vonkajšej záhrade šikovne využiť aj na označenie toho, kde ste akú rastlinu zasadili. Je to lacné a keď si dáte záležať, bude to aj dobre vyzerať. Plastové príbory však môžu slúžiť tiež ako dekoratívne štítky, ktoré môžete umiestniť aj do svojich črepníkov. Už nikdy si tak nepomýli mätu s medovkou, ani iné rastlinky, ktoré máte na okne.

Plastové príbory môže využiť aj na označenie rastlín v záhrade.

Ak sa vám nazbiera väčšie množstvo plastových príborov, môžete popustiť uzdu svojej fantázii a vyrobiť z nich originálne záhradné dekorácie. Dáte im tým ešte šancu na ďalší život a nevyhodíte ich hneď po jedinom použití.

Nepotrebný plastový príbor môžete využiť aj na dekoratívne účely.

Ďalšie kuriózne tipy pre vašu záhradu

Využitie plastového príboru však nie je jedinou kurióznou vecou, ktorú pri pestovaní môžete využiť. Možno by vám ani nenapadlo, že v záhrade dokážete použiť aj detské plienky. Tie obsahujú gél, ktorý pomáha rastlinám v raste. Robí sa to tak, že do čistej plienky nalejete tri poháre vody a necháte ju v sodnej časti črepníka pod zeminou.

Plienky môžu pomôcť rastlinám rýchlejšie vyrásť.

Ak sa chcete zbaviť škodcov a chcete sa vyhnúť použitiu chémie, stavte na škoricu. V boji proti okrídlenému hmyzu vám zase pomôže domáci roztok z mydla.

Pred škodcami vás ochráni škorica.

Pri pestovaní využijete aj škrupiny od vajíčok. Môžete si z nich vyrobiť prírodné malé črepníky, pre vaše rastlinky či bylinky, kým sú ešte malé. Ďalším spôsobom využitie je aj zmiešanie škrupín s použitou zrnkovou kávou. Vlastnoručne si tak môžete vyrobiť prírodné hnojivo, ktoré vás v podstate nič nestojí a záhradku ochránite aj bez chémie.

Škrupiny od vajíčok môžu slúžiť aj ako prírodné hnojivo.

Dnes najobľúbenejšie