Vodu jej už vôbec nedávam: Skúsila som tento zvláštny trik, ako prebrať orchideu a po dvoch rokoch mi takto úžasne zakvitla!

Tip od Janky, ako prebrať orchideu.

Tento tip som náhodou našla na facebooku na stránke Hurá do záhrady. Pani sa podelila o svoj tip, ako sa starať o orchideu a poviem vám, že najskôr sa mi to zdalo trochu uletené. Keby ste však videli tú jej nádheru, určite by vás presvedčilo tiež – jej orchidea mala hádam 25 kvetov, no nádhera. Jej odporúčanie bolo takéto – zalievať orchideu len slabou rozpustnou kávou.

Žiadne namáčanie ani nič podobné, jednoducho slabá nesca. Vyskúšala som to na jednej mojej chudinke, ktorá mi už dva roky nekvitla a po cca mesiaci sa začala prebúdzať a teraz znova nádherne zakvitla. Keby neskúsim, neuverím. Ak sa bojíte, čo to spraví, otestujete to najskôr na takej orchidey, ktorá vám už dlho nekvitne.

Ako na to?

Nebolo to nejk špecifické, jednoducho len má pri orchideách vždy 200 ml slabej vychladnutej rozpustnej kávy. Orchidey každý deň odleje trochu priamo do črepníka – táto dávka vystačí na jeden týždeň. To je všetko, nič iné netreba robiť. Ja som to dodržala a naozaj mi to zabralo.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.