Záhradkár ukázal perfektný trik, ako vysadiť cibuľoviny v októbri: Uložte do kartónu od vajec a nemusíte sa ďalej starať, na jar máte v záhrade hotovú pastvu pre oči!

Ak stihnete jarné cibuľoviny zasadiť pred zimou, na jar vám krásne rozkvitnú. Ak budete sadiť až na jar, kvitnutie nečakajte, nestihnú totiž správne zakoreniť a vyhnať puky.

Ak stihnete jarné cibuľoviny zasadiť pred zimou, na jar vám krásne rozkvitnú. Ak budete sadiť až na jar, kvitnutie nečakajte, nestihnú totiž správne zakoreniť a vyhnať puky.

Ideálne na sadenie sú jesenné októbrové dni. Cibuľoviny totiž dokážu najlepšie zakoreniť vo vlhkom a pomerne chladnom počasí – ideálna je teplota okolo 10 stupňov. Počas jesenných dní zakorenia a postupné otepľovanie začiatkom jesene spôsobí, že sa postupne prebudia a budú silné a pripravené rozkvitnúť v plnej kráse.

Trik záhradkára

Pripravíme si len zdravé cibuľky, poškodené a nahnité vyhodíme. Odporúčam pred sadením ošetriť fungicídnym roztokom – namoriť cibuľoviny (budú odolnejšie a rýchlejšie zakorenia).

Stačí len položiť na zem a nemusíte sa viac starať: Záhradkár ukázal jednoduchý trik, ako získať bohatú úrodu neskorej reďkvičky bez práce!

Cibuľoviny po morení – ak ste tento postup použili – jednoducho necháme odkvapkať a potom vložíme do jednotlivých otvorov v kartóne od vajec, pričom v každom otvore sme si predtým urobili otvor. Cibuľky jedného druhu ukladáme vedľa seba, ale ja odporúčam striedanie vyšších a nižších cibuľovín, ktoré sa vám v záhrade bude krásne vynímať. Cibuľky ukladáme koreňom dole. Na záhrade, na mieste kde budeme sadiť vyhĺbime jamku tak, aby sa nám do nej vošiel kartón. Zahrnieme pôdou a je to. Vlhké počasie sa postará o vlahu a rozkladajúci sa kartón o potrebné živiny. Čo je však najlepšie, cibuľoviny budú vysadené v presných rozostupoch a to vyzerá po rozkvitnutí skutočne krásne.

Ja som takto vysadil tulipány striedavo s krókusmi a môžem vám povedať, že výsledok bol skutočne krásny – nikto nechápal, ako sme ich dokázali vysadiť takto rovnomerne. Na jar takto sadím gladioly!

Dnes najobľúbenejšie