Pleseň z tesnenia a vodný kameň zmiznú v okamihu: 5 trikov, vďaka ktorým bude vaša práčka žiariť čistotou za každých okolností!

Stále si spomínam na dni, kedy som v dome nemala práčku. Poloautomatické, ručné umývanie – nebolo to také pohodlné a rýchle, ako dnes. Práčka je nenahraditeľným pomocníkom pri každodennom živote, keď sa však začnú ozývať problémy, môže narobiť viac škody, ako osohu – zápach, zle vypraté prádlo, alebo iné problémy, ktoré vás môžu vyjsť na poriadny balík peňazí. my sme pre vás zozbierali niekoľko skvelých tipov, ktoré vám pomôžu práčku udržať v top stave po celé roky.

Ako udržať práčku čistú a perfektne funkčnú

ako čistiť práčku

Bubon a tesnenie

Po praní ostane bubon aj tesniace časti mokré, preto je dobré práčku nechať minimálne otvorenú – ideálne vnútro aj vytrieť suchou handričkou.

ako čistiť vašu práčku z formy

Tesniace gumy

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

V tesnení sa hromadia nečistoty a plesne, preto sa musí starostlivo vysušiť a vyčistiť aj v záhyboch. Čistenie môžete vykonať s akýmkoľvek čistiacim prostriedkom, alebo sódou.

Ak je v tesnení príliš veľa plesní, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach, musíte použiť silný prostriedok. Je potrebné poznamenať, že prostriedky obsahujúce chlór môžu často viesť k deformáciám gumových častí.

ako čistiť práčku z váhy

Aby ste pleseň odstránili, namočte uterák do octu a vložte priamo do záhybu s plesňami. Tesnenie tiež vynikajúco vyčistí a vydezinfikuje peroxid vodíka.

ako čistiť práčku s octom

Čistenie bubna od vodného kameňa

Odstránenie vodného kameňa a usadenín nemusí stáť ani cent, poradíme ako na to.

kameňa pozostáva zo solí horčíka a vápnika, a preto musí byť rozpustená organickými alebo anorganickými kyselinami. A v každej domácnosti sú takéto kyseliny. Na pomoc vezmite obyčajný ocot alebo kyselinu citrónovú.

ako čistiť práčku kyselinou citrónovou
Najjednoduchší spôsob je pomocou použitia kyseliny citrónovej. Budete potrebovať 1 až 6 balení kyseliny citrónovej. Koľko kyseliny sa nakoniec využije závisí od objemu práčky a stupňa znečistenia.

Pridajte kyselinu do priehradky na prací prostriedok a nastavte práčku na maximálny čas a teplotu prania.

ako čistiť vašu práčku z vône

Čistenie zásobníka
Vytiahnite zásobník, postupujte podľa pokynov pre váš model práčky. Potom sa zbavte starých nánosov prášku pomocou čistiaceho prostriedku a potom vyčistite priehradku.

ako čistiť práčku

Na odstránenie hrdzavých škvŕn použite zmes octu a sódy. Nádobu namočte do tohoto roztoku a nechajte pôsobiť 30 minút, alebo ideálne na niekoľko hodín.

ako čistiť práčku pred znečistením

Čistenie filtra

Čistenie filtra práčky je našťastie veľmi jednoduché.

ako čistiť pračku sódu
Za týmto účelom otvorte prístup k filtru. Zvyčajne sa nachádza v spodnej časti práčky. Avšak predtým, než odskrutkujete kryt, dajte na podlahu handričku, alebo a nádobu na zber vody.

Odskrutkujte kryt proti smeru hodinových ručičiek a vyberte všetky nahromadené nečistoty a nečistoty z otvoru: môžu to byť mince, vlasy, vlna, špáradlá a iné drobnosti. Otvor utrite a zatvorte.
ako čistiť pračku nečistôt vo vnútri

Postupujte podľa týchto jednoduchých pokynov a vaša práčka bude nielen vyzerať ako nová, ale bude tiež fungovať lepšie a bielizeň po umytí bude čistá, svieža a voňavá. Dúfam, že tieto tipy boli pre vás užitočné. Nechajte proces prania ľahký a pohodlný pre vás.