Toto sú skoré príznaky zvýšenej hladiny cukru v krvi. Poznáte ich?

Najcharakteristickejším prejavom cukrovky je zvýšená hladina cukru v krvi. Tento stav spočiatku nebolí a prichádza nepozorovane. Dokonca, môže byť sprevádzaný symptómami, ktoré na prvý pohľad vnímame pozitívne. Je potrebné tieto symptómy včas rozpoznať a upozorniť na ne svojho lekára. Včasná liečba je veľmi dôležitá.

Cukrovka je choroba definovaná ako závažná porucha látkovej premeny. Každoročne si po celom svete vyberá krutú daň v podobe mnohých ľudských životov.Samozrejme, aj s touto chorobou sa dá žiť a dokonca dosiahnuť vysoký vek. Je však dôležité cukrovku dôsledne liečiť a nezanedbávať príznaky, ktoré spočiatku prichádzajú nenápadne, avšak pri neskorej lekárskej intervencii môžu spôsobiť veľmi závažné zdravotným komplikáciám.

Najcharakteristickejším prejavom cukrovky je zvýšená hladina cukru v krvi. Tento stav spočiatku nebolí a prichádza nepozorovane. Dokonca, môže byť sprevádzaný symptómami, ktoré na prvý pohľad vnímame pozitívne – rýchly úbytok hmotnosti- ich pravý pôvodca má však na naše zdravie veľmi negatívny vplyv.

Skoré príznaky zvýšenej hladiny cukru v krvi:

Zvýšený pocit smädu, ktorý človek pociťuje aj napriek zvýšenému prijímu tekutín

Sucho v ústach

Impotencia

Chudnutie aj napriek tomu, že nie je obmedzené stravovanie či vyvíjaná zvýšený fyzická aktivita – tzv. chudnutie bez príčiny

Dych páchnuci acetónom

Opačným príznakom môže byť nekontrolované naberanie na váhe, rovnako bez zjavnej príčiny

Únava, pokles fyzickej aktivity, znížená výkonnosť

Časté močenie – predovšetkým v noci

Problémy so zrakom

Nadmerne suchá – svrbivá pokožka

Zvýšená hladina cukru v krvi sa môže prejavovať aj opakovanými kožnými a pohlavnými infekciami. Vyskytuje sa tiež svrbenie v oblasti genitálií a problémy s chrupom vedúce až k vypadnutiu zubov.

Pozor: Zvýšená haldina cukru v krvi ešte nemusí znamenať, že máte cukrovku. Ide o symptóm, ktorý môže byť prejavom iných zdravotných problémov. Práve preto je potrebné pravú príčinu čo najskôr diagnostikovať a začať s liečbou.

zdroj: healthyfoodteam

Dnes najobľúbenejšie