Veľa ľudí trápi mäkké bruškom a nepomáhajú ani brušáky: Trénerka ukázala top metódu na rýchle chudnutie – treba len stoličku!

Môžete si vyformovať zadok či ramená, no zbaviť sa brušného tuku je pre mnohých niečo nedosiahnuteľné. V snahe mať pekné brucho ľudia často strácajú čas nesprávnymi cvikmi, no podľa fitnes trénerky pomôže obyčajná stolička.

Brušný tuk či väčšie spodné brucho je nočnou morou najmä žien, ktoré sa ho často nevedia zbaviť ani pri tej najväčšej snahe. Posilňovanie, kardio, správna strava – niekedy akosi nič nepomáha. Profesionálna trénerka Denise Austinová preto prezradila štyri jednoduché triky, ako sa dopracovať k peknému a štíhlemu bruchu. Stačí vám k tomu len stolička.

Dá sa to aj v práci

Na to, aby ste sa tuku na bruchu, ktorý sa tam dokáže usadiť naozaj tvrdohlavo, raz a navždy zbavili, je potrebný pravidelný tréning a prísne obmedzenia v stravovaní. Pokiaľ pracujete v modelingu, môžete si pestovať takýto životný štýl, pre väčšinu žien i mužov je to takmer nemožné. Skĺbiť pracovné a iné povinnosti s pravidelným cvičením, nákupom špeciálnych potravín a prípravou fit jedál, je pre bežných ľudí náročné. Skúste preto cviky od fitnes guru Denise, ktoré sú vhodné aj do kancelárie.

1. Objímajte kolená

Na prvý pohľad jednoduchý cvik, ktorý je však účinný na problematické spodné brucho. Seďte vyrovnane a striedavo priťahujte kolená k hrudi, pričom si ich objímte rukami, čím ťah zosilníte.

2. Dvíhajte kolená

Sadnite si na kraj stoličky a rukami sa chyťte opierok. Nohy, ktoré máte spojené, dvíhajte smerom k hrudi, pričom ich nesmiete vystierať.

...

3. Dvíhajte kolená do strán

Tento cvik je podobný ako cvik číslo 2, no s tým rozdielom, že sa musíte vytočiť do strany, aby ste posilňovali bočné brušné svaly. Ostaňte vystretí a nezabúdajte vymeniť strany.

4. Vykrúcajte sa do strán

Pri tomto cviku nezapájate nohy, ale trup a ramená. Seďte s nohami mierne od seba, ruky ohnite v lakťoch a vytáčajte sa do strán.

Pozrite si cviky v priloženom videu: