Bývalá chyžná z hotela nikdy nevyhadzuje staré uteráky, dokonca ani tie poškodené: Keď to uvidíte, nabudúce si dobre rozmyslíte, čo s nimi spravíte vy!

Bývalá chyžná z hotely Joane našla úžasný spôsob, ako využiť staré uteráky a utierky, ktoré sa v hotely míňajú doslova raketovou rýchlosťou.

Bývalá chyžná z hotely Joane našla úžasný spôsob, ako využiť staré uteráky a utierky, ktoré sa v hotely míňajú doslova raketovou rýchlosťou. Keďže je už na dôchodku, dohodla sa s ostatnými zamestnancami hotela a tí jej staré uteráky určené na vyhodenie odkladajú. Necháva si ich však pre seba, ale vyrába z nich krásne mäkučké hračky pre chudobné deti a pre miestny detský domov.

Ďalšie skvelé nápady, ako môžete využiť staré uteráky aj vy!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Vlhčené utierky proti prachu so sviežou vôňou

Vynikajúce na osvieženie priestoru, čistenie a najmä proti všade prítomného prachu v domácnosti. Vyrobte si čistiace vlhčené obrúsky, ktoré budete mať vždy poruke. Na ich výrobu potrebujete staré uteráky alebo kuchynskú utierky rozstrihané na menšie kúsky, ocot, vodu, olivový olej, citrónovú šupku a uzatvárateľný sklenený pohár.

creative_ways_to_reuse_old_towels_1

Ocot zmiešame s vodou v pomere 1:1 a do tejto zmesi vložíme kúsky uterákov tak, aby boli celkom ponorené. Potom pridáme niekoľko kvapiek oleja a necháme namočené v zmesi, kým uteráky nie sú celkom nasiaknuté.

Potom uteráky vykrútame a preložíme na rovnú plochu a rozložíme na ne kúsky citrónovej šupky.

creative_ways_to_reuse_old_towels_3

Následne kúsky uterákov zrolujeme tak, aby šupka ostala vo vnútri. Vložíme do uzatvárateľnej sklenenej nádoby a vložíme dnu aj zvyšné kúsky citrónovej šupky. Uzavrieme a použíme podľa potreby.

creative_ways_to_reuse_old_towels_4

Premena letných žabiek na teplé papučky

Ak máte doma letné žabky, ktoré však vôbec neuvyužívate, pomocou starých uterákov z nich môžete vykúzliť teplé papučky na zimné dni.

creative_ways_to_reuse_old_towels_5-1

Násada na mop

Načo kupovať v obchodoch drahé násady, keď si ich môžete pohodlne vyrobiť zo starých uterákov?

adb15cf3d4746857e7869d2291780c21

creative_ways_to_reuse_old_towels_6

creative_ways_to_reuse_old_towels_7

Koberček do kúpeľne

Uteráky môžete opäť využiť aj v kúpeľni, avšak trochu inak, ako ste boli zvyknutí. Vyrobte si z nich pohodlný koberček, ktorý vyrobíte skutočne jednoducho. Stačí, ak uteráky rozstrihaté na prúžky a potom zapletáte vždy tri prúžky spolu, ako klasický vrkoč. Aby sa vrkoč nerozpadol, každý na koncoch vrkoč zošijeme. Všetky vrkoče spojíme (zošijeme) dohromady a nakoniec stočíme do tvaru kruhu.

creative_ways_to_reuse_old_towels_8

creative_ways_to_reuse_old_towels_9

creative_ways_to_reuse_old_towels_10

Organizér na drobnosti v kúpeľni

Ak je vaša kúpeľňa preplnená drobnosťami a kozmetickými výrobkami od výmyslu sveta, môžete skvele využiť staré uteráky ako šikovnú úsporu priestoru. Stačí použiť starý uterák a vytvoriť na ňom vrecká na odkladanie drobností.

creative_ways_to_reuse_old_towels_12

Prachovka

Zo starej deky alebo uteráku s mikrovlánami môžete vyrobiť prachovku. Stačí, ak tkaninu nastriháte na prúžky a tie jednoducho pripevníte k drevenej alebo plastovej rúčke.

creative_ways_to_reuse_old_towels_14

creative_ways_to_reuse_old_towels_15

creative_ways_to_reuse_old_towels_16

Koberec bez šitia

Na jeho výrobu potrebujete len tri veci – staré uteráky, gumovú podložku a nožnice. Uteráky nastriháme na prúžky 13 centimetrov dlhé a približne 0,5 cm široké. Jednotlivé strapce potom husto viažeme na mriežkovú podložku.

creative_ways_to_reuse_old_towels_17

creative_ways_to_reuse_old_towels_18-1

creative_ways_to_reuse_old_towels_19-1

Podbradník pre deti

Pomocou starého CD si vystrihneme otvor a podľa potreby ho rozšírime, tak, aby dieťa neškrtilo. Potom otvor obšijeme ako klasický golier a môžeme používať. Dieťa bude čisté a maxi podbradník sa navyše jednoducho udržiava.

creative_ways_to_reuse_old_towels_20

creative_ways_to_reuse_old_towels_21

creative_ways_to_reuse_old_towels_22

Aby neprefukovalo pod okná a dvere

Staré uteráky vám môžu pomôcť udržať teplo vášho domova počas celej zimy a zároveň uľavia aj vašej peňaženke. Vyrobte si z nich zábrany proti prefukovaniu chladného vzduchu cez okná a dvere.

db6425fc49af10c74090bc8dd8908254