Keď nabudúce dopálite sviečku, zvyšky vosku určite nevyhadzujte: Keď uvidíte tie skvelé nápady, ani kúsok už nevyjde nazmar!

Okrem toho, že ho môžete použiť na výrobu celkom nových, krásnych a originálnych sviečok, majú aj iné – omnoho praktickejšie využitie. Schválne, vedeli ste, aké sú tieto zvyšky vosku užitočné?

Tiež máte radi svetlo sviečok? Pre romantickú atmosféru sú doslova nezameniteľné. Žiadna sviečka z vosku však nezhorí celkom a ostane nám roztopený vosk, ktorý však svojím tvarom už vôbec nepripomína pôvodnú sviečku. Tento materiál sa však rozhodne neoplatí len tak vyhodiť. Okrem toho, že ho môžete použiť na výrobu celkom nových, krásnych a originálnych sviečok, majú aj iné – omnoho praktickejšie využitie. Schválne, vedeli ste, aké sú tieto zvyšky vosku užitočné?

Vŕzgajúce dvere či zasekávajúce sa zásuvky

Ak hľadáte rýchlu a účinnú pomoc, pomôže vám vosk. Jednoducho pretrite tieto časti voskom – zvyškami z voskových sviec. Problém je vyriešený v momente!

Náhrada tesniace materiálu

Ak vám doma či na chalupe doslúžilo tesnenie, práve kúsky vosku môžu poslúžiť ako jeho dočasná náhrada, kým problém nevyriešite inak. Vosk stačí zatlačiť do týchto miest a ušetríte vysoký účet za vykurovanie.

Rozstrapkané šnúrky?

Ponorte rozstrapkané konce do roztopeného vosku a nechajte zaschnúť. Je to veľmi jednoduché a veľmi účinné riešenie.

...

Nepremokavé topánky

Voskom potierame celý povrch topánok, aby sa vosk dostal na každé miesto. Potom povrch topánok jednoducho vysušíme fénom a máme hotovo. Vaše topánky sú teraz nepremokavé. A čo je najlepšie, celý postup netrvá dlhšie ako 2 minúty.

Zips sa nebude zasekávať

Stačí, ak zuby pretriete voskom z oboch strán. Potom niekoľkokrát rapínajte a roopínajte zips, kým nepôjde selkom hladko. Vrátite mu tak bezchybnú funkčnosť.

Náhrada „PEPA“ či iného pevného podpaľača

Stačí, ak do kartónu od vajec dáte kúsok suchej tkaniny (môžeme použiť aj vatové tampóny, staré bavlnené handry, vnútro z vankúšov) a zalejte roztopeným voskom. Nechajte stuhnúť, rozstrihajte a máte skvelú domácu náhradu PEPA z obchodu.

Vyrobte si nové sviečky

Stačí, ak do vosku primiešate drobné kvietky a bylinky alebo ako formu použijete vydlabanú tekvicu. Kúsky vosku len roztavte vo vodnom kúpeli, alebo v mikrovlnke a môže vyrábať krásne nové sviečky od výmyslu sveta. Inšpirujte sa krásnymi nápadmi.

1.

2.

 

3.

4.

5.

5.

7.